Ponúk

Choroby okrasných rastlín - 3 choroby

Choroby okrasných rastlín - 3 choroby


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Podivné farby zvyčajne označujú chorobu

Ak máte doma okrasné rastliny, starajte sa o ne, aby zostali zdravé. Zostavili sme pre vás zoznam chorôb v okrasných rastlinách.

Pleseň a zvláštne farby
Kvet vädne, iný nezíska na listoch nové kvety, plesne ani podivné sfarbenie. Nič z toho neznie naozaj zdravo - a ani to nie je. Aby ste vedeli, čo vaša rastlina chýba, radi by sme vám predstavili 3 z najbežnejších chorôb okrasných rastlín.

Choroby okrasných rastlín

 1. Sliez jačmeňa: Spodná strana listov je ovplyvnená ľahkými pľuzgiermi. Na vrchu listu sú žltkasto hnedé škvrny. Ak sa s tým nič neurobí, táto plesňová choroba sa rozšíri na stonky a stonky. Musíte odrezať napadnuté časti rastliny, stačí naliať rastlinu nad zem a zvoliť vzdušné miesto, aby mohli listy rýchlo zaschnúť, ak zmočia. Na jeseň musíte úplne rezať rastlinu.
 2. Šedá pleseň: Táto pleseň sa tvorí na cibuli. Počas skladovania, ale aj vtedy, ak zostanú v pôde po celý rok. Potom môžu narcávať listy narcisov a tulipánov. Na kvetinách sú škvrny. Napadnutá cibuľa sa musí likvidovať spolu s domovým odpadom, cibuľu skladujte iba na suchom mieste a pôdu vždy vždy dobre uvoľnite.
 3. Vädnuté astry: ich časti vädnú, často dokonca celá rastlina. Najskôr listy začnú uschnúť, potom kvety a nakoniec zvyšok. Jediná vec, ktorá tu pomáha, je vykopanie a likvidácia rastlín, aby sa ostatné rastliny neinfikovali.Komentáre:

 1. Mekledoodum

  I find that you are not right. Som si istý. We will discuss it. Write in PM, we will communicate.

 2. Saylor

  Ťažko sa lieči – ľahko v raji.

 3. Kibei

  You hit the mark. The thought well, agree with you.

 4. Oxnaleah

  Budem si dovoliť nesúhlasiťNapíšte správu