Ponúk

Choroby okrasných rastlín - 3 choroby


Podivné farby zvyčajne označujú chorobu

Ak máte doma okrasné rastliny, starajte sa o ne, aby zostali zdravé. Zostavili sme pre vás zoznam chorôb v okrasných rastlinách.

Pleseň a zvláštne farby
Kvet vädne, iný nezíska na listoch nové kvety, plesne ani podivné sfarbenie. Nič z toho neznie naozaj zdravo - a ani to nie je. Aby ste vedeli, čo vaša rastlina chýba, radi by sme vám predstavili 3 z najbežnejších chorôb okrasných rastlín.

Choroby okrasných rastlín

  1. Sliez jačmeňa: Spodná strana listov je ovplyvnená ľahkými pľuzgiermi. Na vrchu listu sú žltkasto hnedé škvrny. Ak sa s tým nič neurobí, táto plesňová choroba sa rozšíri na stonky a stonky. Musíte odrezať napadnuté časti rastliny, stačí naliať rastlinu nad zem a zvoliť vzdušné miesto, aby mohli listy rýchlo zaschnúť, ak zmočia. Na jeseň musíte úplne rezať rastlinu.
  2. Šedá pleseň: Táto pleseň sa tvorí na cibuli. Počas skladovania, ale aj vtedy, ak zostanú v pôde po celý rok. Potom môžu narcávať listy narcisov a tulipánov. Na kvetinách sú škvrny. Napadnutá cibuľa sa musí likvidovať spolu s domovým odpadom, cibuľu skladujte iba na suchom mieste a pôdu vždy vždy dobre uvoľnite.
  3. Vädnuté astry: ich časti vädnú, často dokonca celá rastlina. Najskôr listy začnú uschnúť, potom kvety a nakoniec zvyšok. Jediná vec, ktorá tu pomáha, je vykopanie a likvidácia rastlín, aby sa ostatné rastliny neinfikovali.