Výzdoba

Tipy na starostlivosť o zvončeky

Tipy na starostlivosť o zvončeky


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mnoho z nich pozná zvončeky zo záhrady. Ale v miestnosti sa im darí celkom dobre. Je to preto, lebo zvončeky sa ľahko ošetrujú. Nemusíte toho veľa robiť.

Zvonky sú konštantné blooméry -

Aj keď zvonica (Campanula) je nepretržitým bloomérom, pri starostlivosti o rastlinu je potrebné vziať do úvahy niekoľko špeciálnych vecí. Na krásne a veľké kvety sa môžete tešiť len vtedy, ak individuálne ošetrovacie opatrenia spĺňajú požiadavky tejto rastliny. Ale nebojte sa, jedná sa iba o malé opatrenia na údržbu. Takže sa nemusíte starať o celú rastlinu.

Poloha a pôda pre zvončeky

Pri výbere miesta by ste sa mali uistiť, že je slnečné alebo čiastočne zatienené. Musí byť tiež vzdušný. Ak máte zvončeky ako izbové rastliny, rastliny by mali byť čo najchladnejšie a najjasnejšie. Mimochodom, nemajú radi teplý ohrievací vzduch.

Pokiaľ ide o pôdu, mali by ste vedieť, že zvončeky uprednostňujú dobre odvodnené pôdy, ktoré nie sú príliš ílovité. Ak ponecháte zvonky v vedre, prebytočná voda musí vždy stekať. Preto je najlepšie zmiešať záhradnú pôdu s pieskom alebo perlitom, aby nedošlo k zamoknutiu.

Prehľad najdôležitejších opatrení starostlivosti

Zavlažovania:

Pri zalievaní nemusíte v ničom venovať pozornosť a nemusíte neustále chodiť s kanva. Až po výsadbe by ste mali udržiavať pôdu vlhkú, aby zvonica nevyschla. Potom stačí pravidelne zalievať.

Uistite sa, že v kbelíku nie sú zamrznuté zvončeky. Preto vždy nalievajte prebytočnú vodu, ktorá sa hromadí v dráhe.

Hnojenie:

V období od apríla do polovice augusta by ste mali zvončeky zvoniť raz týždenne. Na to postačuje komerčné tekuté hnojivo.

Zadná časť:

Spravidla nemusíte prerezávať zvonček. Stačí, ak pravidelne odstraňujete mŕtve časti rastlín.

Ak zvonica rastie veľmi energicky, môže byť užitočné použiť záhradnícke nožnice, aby kvety mali viac miesta. Ak to chcete urobiť, použite nožnice buď skoro na jar, alebo koncom jesene. Môžete tiež rozdeliť rastlinu tak, aby kvety neboli príliš tesné.

Zima:

Zvonky, ktoré sa darí v záhrade, hibernácie na mieste. Ani vás nemusia chrániť pred chladom. Situácia je iná s zvončekmi, ktoré sa darí pestovateľom rastlín (či už na záhrade alebo v dome). Mali by ste ich dať do domu pred zimou. Zimovňa by mala byť čo najtmavšia a nie príliš vlhká. Teploty by tiež nemali prekročiť 10 stupňov Celzia.

Presádzanie:

Ak máte pocit, že v hrnci je viac koreňov ako pôdy, je najvyšší čas presadiť zvonky. Nový kvetináč by potom mal byť dvakrát väčší ako starý kvetináč. Vymeňte aj starú zem za novú.


Video: NICHE PARFÉMY JESEŇ. Parfémy pre mužov a ženy (Smieť 2022).