Ponúk

Chodník pre terasy, chodníky a príjazdové cesty


Chcete vytvoriť záhradu?

Kto napr. Ak chcete v záhrade vytvoriť cesty, mali by ste premýšľať o rôznych dlažbových kameňoch. Ale ktorá dlažba je vhodná pre terasy, chodníky a príjazdové cesty?

Postupujte podľa pokynov
Záhrada alebo pozemok sa skladá nielen z lúky a postelí. K dispozícii je tiež terasa, rôzne chodníky a samozrejme vchod do objektu. Ak ste kvalifikovaní v remeselníctve a chcete ušetriť peniaze, môžete tieto veci vytvoriť sami. Tu by sa však mali dodržiavať postupy a materiály, aby ste si ich mohli užiť mnoho rokov.

Dlažba pre terasy
Z terasy je možné stredne veľkú časť pobytu a posedenie. Na pokrytie sú vhodné prírodné kamene a betónové tvárnice, ale aj slinok. Ak sa vám nepáči kameň, môžete terasu samozrejme vybaviť drevom, štrkom alebo kôrou. Ako substrát sa odporúča 5 cm vrstva vozovky a vrstva štrku najmenej 10 centimetrov.

Chodník pre chodníky
Cesty majú malé zaťaženie, zatiaľ čo vrstva s omietkovým pieskom 3 cm a vrstva štrku s pieskom 5 cm je dostatočná. Na tento účel je možné použiť prírodný kameň, betónový kameň, odrazové kamene, štrk, slinok alebo kôru.

Dlažba pre príjazdové cesty
Príjazdová cesta je na druhej strane značne zaťažená, pretože cez ňu jazdia aj autá. Tu by ste nemali používať prírodný kameň, betón alebo slinok s hrúbkou menšou ako 6 cm. Možné sú tiež trávniky a štrkové trávniky. Povrch by mal pozostávať z 10 cm štrkového piesku, 15 cm minerálnej zmesi a 5 cm piesku.