Sadenice

Čo znamená spracovanie rastlín?

Čo znamená spracovanie rastlín?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Spracovanie rastlín zohráva hlavnú úlohu pre záhradníkov a hobby záhradníkov. Máme pre vás krátke zhrnutie, čo to je.

Zdokonalenie rastlín je nepriama forma rozmnožovania rastlín, ktorá sa uskutočňuje na vegetatívnom základe. V Nemecku je tento krok známy aj ako umenie na záhrade, a preto je mimoriadne zaujímavý, najmä čo sa týka vzhľadu.

Dôvody vylepšenia rastlín

Ak sa rastliny množia prirodzene, pozitívne vlastnosti materskej rastliny sa čiastočne stratia. To sa musí vyrovnať so spracovaním rastlín. Týmto spôsobom je možné zachovať samotnú rastlinu a jej pozitívne vlastnosti. Okrem toho, množenie prostredníctvom odrezkov a semien zvyčajne trvá oveľa dlhšie ako spracovanie rastlín. Výsledkom je, že za kratší čas získate kvalitnejšiu rastlinu.

Takto sa vylepšuje

Zhruba povedané, dokončovanie prebieha v dvoch krokoch. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zasadiť mladú vetvu potomkovia) odstrániť. Potom ju umiestnite na zariadenie, ktoré slúži ako koreňový náhradný systém ( podložka). To môže mať za následok iné formy rastu, ale aj nové kvety alebo ovocie.

Dokončovacie šiestich NIKENu

Zatiaľ čo v pokojových obdobiach v spojení s rafináciou rastlín sa používa hlavne kopulácia a rafinácia kozej nohy, rafinácia kôry a oklúzia hrajú dôležitú úlohu počas rastových fáz.

Tip: Prečítajte si tiež článok „Rafinovanie rastlín - vysvetlené 3 metódy“.

Ktoré rastliny je možné rafinovať?

Ovocný strom je štepený -

Upresnenie je možné iba u nahých semien alebo u dvojklíčnolistých rastlín, pretože iba tie majú kambium, čo je nevyhnutné pre rastový proces. Spravidla sa rafinujú dreviny ako sú ruže alebo (ovocné) stromy. Na spracovanie sú tiež vhodné ovocné dreviny, ako sú paradajky, uhorky alebo tekvice.

Ako dlho sa naštepili rastliny?

Čistenie rastlín sa ako také používa už od staroveku. V minulých storočiach bola ľudskými rukami neustále zdokonaľovaná a bola schopná získať zložitosť a objem.

Čo by sa malo brať do úvahy pri rafinácii rastlín?

Pri všetkých procesoch čistenia rastlín sa musí dodržiavať vysoká úroveň hygieny. Nedotýkajte sa rozhraní - rukami ani inými predmetmi. Rozhrania tiež nesmú prísť do styku s vodou. Okrem toho sa pri rafinácii musíte uistiť, že kambodža ušľachtilej ryže a základne ležia ideálne na sebe, aby časti rastlín mohli spolu rásť.

V prípade stromov je kambín rastová vrstva, ktorá sa nachádza medzi beľovým drevom a kôrou. Je zodpovedný za rast rastlín.