Dom a záhrada

Množiť rastliny - 4 techniky

Množiť rastliny - 4 techniky


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vyskúšajte štyri techniky

Ak chcete znásobiť svoje rastliny, môžete to urobiť rôznymi spôsobmi. Existuje niekoľko spôsobov, ako rozmnožovať rastliny.

Rastlinná škôlka
Na rozmnožovanie rastlín zvyčajne postačí mať na záhrade iba jednu rastlinu príslušnej odrody. S trochou zručnosti z toho môžete čerpať celú rastlinnú škôlku. Radi by sme Vám predstavili 4 techniky, ktoré môžete použiť na znásobenie rastlín.

Množiť rastliny - 4 techniky

  1. Odrezky listov: Jednotlivé listy hustých listových rastlín sú jednoducho vyrezané z materskej rastliny. Zlomeniny by mali niekoľko hodín zaschnúť. Potom sa listy jednoducho vložia do pôdy. Pôda Cacti je na to najvhodnejšia.
  2. Rezne zo stopky stopky: Táto metóda sa používa najmä pre africké fialky. List sa vkladá do pôdy so stopkou. Po krátkej dobe sa vytvoria korene.
  3. Čiastočné odrezky listov: Tu sa listy, najmä tzv. Rotačné ovocie, delia na dĺžku a vkladajú do sadeníc. Korene sa tvoria nižšie a nové listy rastú nad nimi.
  4. Odrezky listových žíl: Táto metóda sa používa najmä pre begónie. Listy sa odrežú z materskej rastliny, žily sa poškriabu na spodnej strane a jednoducho položia na zem. Nezabudnite to opraviť. Korene potom vychádzajú z žíl.


Video: Jaké nové masožravky mi přišly? (Smieť 2022).