Výzdoba

Divoké ruže - 5 odrôd


Divoké ruže sú veľmi populárne

Ruže v záhrade musia byť jednoduché. Tam je ťažko záhrada, v ktorej jedna alebo druhá ruža nerastie. Divoké ruže sú veľmi populárne.

Divoké ruže sú robustné
U ruží musíte rozlišovať medzi rafinovanými ružami, tradičnými ružami a divými ružami. Aj keď mnohí uprednostňujú vznešenejšie odrody, sú to obzvlášť silné ruže, ktoré sa dajú použiť v mnohých oblastiach. Napríklad ako náhrada za zabezpečenie. Vybrali sme pre vás päť divých ruží, ktoré určite fungujú vo vašej záhrade:

  1. Škorica ruža: Táto ruža má ružové alebo fialové kvety. Rastie do výšky asi jedného metra a kvitne od mája. Má rada nielen slnko, ale cíti sa tiež príjemne v čiastočnom tieni.
  2. Ocotová ruža: Ocotová ruža kvitne tmavo ružovou a dosahuje výšku 80 centimetrov. Je zvlášť vhodný pre svahy, pretože má silné korene, ktoré zaisťujú zem.
  3. Jablková ruža: Táto ruža s ružovými kvetmi dorastá do výšky 1,80 metrov. Je obzvlášť doma v tieni.
  4. Víno ruža: Táto ruža môže dorásť do výšky 2,50 metra. Má početné tŕne, takže by sa nemalo nevyhnutne vysádzať vedľa terasy.
  5. Pike rose: na tejto ruži sa nachádzajú jasne červené kvety, ktoré môžu dorásť až do výšky troch metrov. Zvláštnosť: Listy sú sfarbené modro-červené.