Starostlivosť

Foxglove - 4 osobitosti, ktoré by ste mali vedieť


Foxglove je typická záhradná rastlina. Ale rovnako krásny ako náprstok, musíte venovať pozornosť niekoľkým veciam a predovšetkým by ste mali poznať vlastnosti.

Líška, latina pre digitalis, je veľmi pekná rastlina, na ktorú sa treba pozrieť. Najmä kvety s nádhernými farbami dodávajú každej záhrade jarný vzhľad. Na to, aby ste si túto rozmanitosť farieb mohli užiť, potrebuje Foxglove dobre navlhčené miesto. Na to potrebuje iba mierne letné teploty, stačí iba 20 stupňov Celzia. Líška má však svoje nástrahy, ktoré by mal vedieť každý záhradný hobby.

Zvláštnosť 1

Foxglove je dvojročné. To znamená, že vytvára ružicu listov v prvom roku a kvety iba v druhom roku. Táto listová ružica je často zamieňaná s burinou, takže tu buďte opatrní.

Zvláštnosť 2

Foxglove kvitnú až po studenom podnete, tzv. Vernalizácia. To znamená, že na to, aby mohli kvitnúť, potrebuje na konci zimy mrazové obdobie. Ak bola zima príliš mierna, líška obyčajná nemusí kvitnúť ani v druhom roku, ale čakať ďalší rok.

Zvláštnosť 3

Foxglove je jedovatý! Tu musíte byť zvlášť opatrní, keď sú malé deti v záhrade. Rastlina môže byť fatálna aj pre psov a mačky. Jed nie je len rozkvitnutý, ale vo všetkých častiach rastliny.

Zvláštnosť 4

Nemusíte zasiať líšku, zasieva sa. Takže jednoducho nechajte uschnuté stonky.