Výzdoba

Položenie doštičiek krok za krokom


Šliapajúce kamene v záhrade prinášajú pevnú pôdu pod vaše nohy bez toho, aby ju vydláždili. Pokladanie nie je ťažké, ale malo by sa stále plánovať starostlivo.

Pokiaľ svieti slnko, svet je v poriadku, ale nemecké počasie nám dáva neustále dažde, takže mnohí majitelia záhrad vychádzajú z jeho zelenej oázy. Trávniky sú pekné, ale zjemnené, ale skôr nepohodlné. Z tohto dôvodu sa mnohí hobby záhradníci rozhodnú položiť schodové platne. Kamene, ako už názov napovedá, slúžia ako solídny krok na to, aby ste si nechali chodidlá zaschnúť až k posteli, záhradnej kôlni alebo na terase.

Rozdiel a veľká výhoda úplne spevnenej cesty je, že nemusíte „betónovať“ záhradu. Štartovacie kamene ponúkajú pevný povrch, ale neobmedzujú celkový obraz. Záhrada vyzerá uvoľnene a kosenie trávnika okolo šliapacích kameňov nie je problém. Po umiestnení by dezénové dosky mali zostať na svojom mieste. Je preto dôležité, aby ste nekonali slepo.

Položenie schodov: nikdy bez plánovania!

Aby to vyzeralo úhľadne na vašej záhrade ako na našej ukážkovej fotografii, nemali by ste sa pomlčať cez päty do železiarstva. Premýšľajte o tom a dajte svoje nápady na papier. Môže to znieť ťažkopádne, ale nie je to tak. Nemusíte byť ani umelcom, stačí nakresliť náčrt záhrady. Vezmite milimetrový papier a vystrihnite požadované kamene. Teraz ich môžete umiestniť na záhradnú šablónu, kým nespĺňa vaše požiadavky.

Položenie doštičiek krok za krokom

Po dokončení plánovania môžete začať. Ale pozor: nikdy neklaďte dlaždice voľne na trávnik. Výsledkom je, že odrazové kamene sa pri každom výkone kolísajú. Existuje tiež riziko, že niekto zakopne o vyvýšené okraje a kosačka sa naň tiež zachytí. Okrem toho nevyzerajú ani pekne postavené odrazové kamene.

Krok 1: Koľko doštičiek potrebujem?

Na túto otázku neexistuje všeobecná odpoveď, ale jednoduché riešenie. Postupujte podľa pokynov, ktoré chcete použiť, ako obvykle. Počítate kroky. Venujte pozornosť bežnej chôdzi, nerobte kroky šírenia ako bocian, čo skresľuje výsledok. Každý výkon má svoj vlastný kameň, logicky, však?

Extra tip: Pri nákupe nezohľadňujte len vzhľad! Podnožky by mali mať drsný povrch, aby ste na ne nekĺzali, keď sú mokré.

Krok 2: položte doštičky a vyskúšajte vzdialenosti

Ak chcete vidieť, ako vaša cesta nakoniec vyzerá, umiestnite behúne voľne na trávnik. Teraz môžete znova prejsť všetko a podľa potreby zmeniť vzdialenosti.

Krok 3: príprava výkopu

Akonáhle sú všetky panely podľa želania, začne skutočné položenie. Okolo kameňov urobte ryžu značkou. Takže viete, aká veľká musí byť tá „diera“, ktorú musíte vykopať.

Krok 4: Dosky obráťte na podlahu

Teraz použite kopyto alebo rýľ na vykopanie zeme. Ako hlboko musíte ísť, závisí od hrúbky vašich stupňov. Dbajte na to, aby bol povrch čo najrovnejší, aby sa neskôr nič nehýbal a nenakláňal. Ak sa kamene ťažko vkladajú, môžete pomôcť pomocou gumovej paličky.

dôležité: Ak je povrch veľmi mäkký, je vhodné naniesť ďalšiu vrstvu štrku. To zaisťuje, že podlaha sa neskĺzne neskôr a dosky behúňa sa stávajú nerovnými. Pri zdvíhaní musíte pridať dobrých 5 cm.


Video: Náradie pre domácu dielňu - základné kúsky (August 2021).