Sadenice

Bojové lúčne hady - 4 tipy


Hnedé škvrny na trávniku označujú lúčne slimáky

Ak sa na jar objavia na trávniku hnedé oblasti, je to často chyba lúčneho hada. Naučte sa, ako bojovať proti lúkovým hadom.

Larvy sa vyliahnu na jar
Hnedé škvrny na trávniku sú spôsobené larvami lúčneho hada. Minulý rok boli uložené na zemi a potom sa na jar vyliahli. Žijú v podzemí a živia sa koreňmi tráv. Na trávniku nie je povolená ochrana proti škodcom a ak sa vaše deti hrajú na trávniku, nie je vhodné používať také látky. Namiesto toho vyskúšajte naše tipy.

Bojové lúčne hady - 4 tipy

  1. Larvy Tipula, ako ich tiež nazývajú odborníci, nemajú radi kyánamid vápenatý. Ak sa to aplikuje na trávnik, počet obyvateľov sa môže výrazne znížiť.
  2. Nematodes (nematodes) môžu tiež pomôcť v boji proti larvám. Môžete si ich objednať online alebo ich získať od špecializovaných predajcov. Jednoducho sa pridávajú do zavlažovacej vody a privádzajú sa na zem.
  3. Nočné sovy môžu tiež zbierať larvy zmiešaním vlhkých pšeničných otrúb s cukrom v pomere 10: 1 a ich aplikáciou na postihnuté oblasti. Larvy sa potom objavia v noci a môžete ich jednoducho zbierať. To je samozrejme možné iba vtedy, ak sú napadnuté malé časti a nie celý trávnik.
  4. Ak nič nepomôže, skarifikácia stále pomáha. Potom by ste však museli zasiať trávnik znova.