Starostlivosť

Záhradníctvo v júni - 5 úloh


Teraz môžete znížiť svoj živý plot

Mesiac jún je mesiac, v ktorom musíte veľa pracovať na záhrade. Zistite, ktoré záhradníctvo by ste mali robiť v júni tu.

Dajte si pauzu a užívajte si zelenú
Aj keď by ste mali v júni zvážiť prestávku a užívať si zelenú, stále musíte urobiť nejakú prácu. Zahŕňa to množstvo malých diel, na ktoré by ste chceli zabudnúť. Preto sme v júni uviedli malý výber diel, ktoré sú obzvlášť dôležité a na ktoré by sa nemalo zabúdať.

Záhradníctvo v júni - 5 úloh

  1. Mali by ste rezať trvalky teraz, ak chcete, aby na jeseň opäť kvitli. Ide predovšetkým o delfínium. Mali by ste ho orezať 10 až 15 centimetrov nad zemou.
  2. Zvädnuté kvety sa musia pravidelne odrezávať, čo dáva rastlinám silu pre nové kvety. Pokiaľ nechcete zbierať semená pre potomkov.
  3. Každé tri roky by ste mali dať tulipány na iné miesto. To vám pomôže kvitnúť krajšie a predchádzať chorobám. Teraz je najlepší čas na to.
  4. Obzvlášť silne sa reprodukuje bambus. Ak už nepracujete s koreňovou bariérou, mali by ste sa teraz dotknúť podhoria rýčom.
  5. Ak chcete znížiť svoj živý plot, uistite sa, že vtáky hniezdia v živom plote. Ak je to tak, najlepšie je odložiť orezanie plota.