Nápady a inšpirácia

5 zvončekov do záhrady


Ak chcete mať na záhrade farebné rastliny, mali by ste vysadiť zvončeky. Radi by sme vám predstavili 5 odrôd tu. Prečítajte si viac

Zvonky prekvapujú svojimi malými a často aj veľkými kvetmi, ktoré sa ohýbajú ako mnoho zvonov.

Veľké odtiene farieb

Ale tiež vďaka svojej rozmanitosti farieb, ktoré sa uchovávajú v odtieňoch bielej, modrej, červenej, ružovej a fialovej, sú veľmi obľúbené u mnohých záhradníkov. Vybrali sme pre vás päť najkrajších zvončekov. Tiež vám tu poskytneme niekoľko praktických rád, aby ste poznali požiadavky každého zvončeka.

5 zvončekov do záhrady

❶ Trpasličí zvonica

Rastie do výšky iba 10 centimetrov a má modré, biele a fialové kvety, ktoré kvitnú v júni a júli. Táto zvonica je zvlášť vhodná pre skalku. Ale darí sa mu aj na suchej kamennej stene. Má rád slnko do čiastočného tieňa.

❷ Hviezdna zvonica

Až o 15 centimetrov vyššie má fialové kvety. Kvitne od mája do júla. Opäť platí, že skalka je preferovaným miestom, keď je na slnku.

❸ guľa zvončeka

Rastie až do pol metra s fialovými alebo bielymi kvetmi a kvetmi od mája do júla. Potrebuje veľa slnka, ale žiadne zamrznutie - potom je to v poriadku.

❹ Bodkovaná zvonica

Dosahuje veľkosť až 70 centimetrov. Kvitne vo fialovej, ružovej, bielej alebo červenej farbe od júla do augusta. Obzvlášť má rada slnko do čiastočného tieňa.

❺ Obrie zvonica veľká

Tento rod dosahuje výšky až jedného metra. Má biele, modré, fialové alebo ružové kvety a kvety od júna do augusta, najlepšie na vlhkých pôdach a na slnku.