Tipy a triky

Trellis na zeleninu - 3 varianty

Trellis na zeleninu - 3 varianty


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Okrem brečtanu a podobných plodov si niektoré druhy zeleniny, ako sú fazuľa alebo uhorky, vyžadujú tiež pomôcky na lezenie. Ukážeme vám tri pomôcky na lezenie pre rôzne druhy zeleniny.

Ako pomocná pomôcka slúži aj ohradník

Pestovanie zeleniny

Lezecká zelenina sa dá nájsť napríklad medzi strukovinami, ako sú fazuľa alebo hrach. Tekvicové rastliny, ako sú uhorky, cuketa, melóny a samozrejme tekvica, majú tendenciu tendrovať. Okrem uvedených rastlinných rodín napríklad paradajky potrebujú stabilnú horolezeckú pomôcku, ktorá im poskytuje dostatočnú podporu a umožňuje im rast.

Rôzne pomôcky na lezenie

Ak chcete tiež poskytnúť tieto úponky do svojej zeleniny, mali by ste si uvedomiť, že nie všetky úponky sú vhodné pre všetky druhy zeleniny. Radi by sme Vám predstavili tri pomôcky pre záhradu a skleník:

 • špirálové tyče
 • Tyče alebo laná
 • mreží

Špirálové tyče

Špirálové tyče poskytujú optimálne držanie -

Špirálové tyčinky sú ideálne pre rastliny, ktoré nemajú tendenciu rásť samostatne, ako sú paradajky. Výhodou špirálnych tyčiniek je to, že rastlina rajčiaka sa nemusí zviazať, ako by to bolo v prípade tyčiniek rastlín. Rastlina nájde v špirále dostatočný únos a bez problémov vydrží záťaž ovocia.

Tip: Kvôli lepšiemu uchopeniu rastlín rajčiaka by ste ich mali každé dva až tri týždne starostlivo zaskrutkovať do špirálovej tyče.

Tyče alebo laná

Laná sú ideálne pomôcky na lezenie v skleníku -

Na rozdiel od paradajok, bežec a jedľa, fazuľa alebo hrach, majú tendenciu rásť samostatne. To znamená, že nemusia byť napojení na horolezeckú pomôcku. Na záhrade sú veľmi vhodné mreže, ktoré rastliny dokážu udržať. Nezabudnite však, že potrebujete dlhšie palice (najmenej dva metre) pre fazuľu ako pre hrach (maximálne jeden meter).

Tip: Nie vždy to musia byť obchodné pozície. Vetvy alebo bambusové palice sú skvelou alternatívou.

Na druhej strane v skleníku môžete nechať rastliny vyšplhať sa na lano, ktoré pripevníte k stropu skleníka a na zem alebo na rastlinu. Fazuľa z toho má radosť, ale aj uhorky a paradajky, ktoré jednoducho zaskrutkujete do lana.

Mreží

Mušle pre tekvica musia byť schopné uniesť určitú váhu - mreže sú ideálne pre tekvicu, lezenú cuketu alebo uhorky. Takéto lešenie si môžete ľahko zostaviť sami: jednoducho postavte mriežku pod uhlom pomocou podperných stĺpikov a pred ňu vysaďte požadovanú zeleninu. Potom môžete viesť rastlinu do mriežky. Ovocie potom visí dole mriežkou neskôr a ľahšie sa zberá.

Svoje mreže môžete tiež postaviť úplne z dreva sami. Inšpirujte sa videom:


Video: 10 Clever and Cheap Indoor Garden Ideas (Smieť 2022).


Komentáre:

 1. Dojar

  yes dofig it stands ...

 2. Condon

  V ňom niečo je. Ďakujeme za pomoc v tejto otázke. Všetky dômyselné sú jednoduché.

 3. Corben

  But are the variants still possible?Napíšte správu