Dom a záhrada

Starostlivosť o Frangipani - Môže byť zhnitá

Starostlivosť o Frangipani - Môže byť zhnitá


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Frangipani, tiež nazývaná plumeria alebo chrámový strom, je krásna tropická rastlina, ktorá môže dorásť až do výšky 8 metrov. Môže to však urobiť len so správnou starostlivosťou.

Frangipanis majú trblietavé kvety

Čím viac kvitne v záhrade, na terase, v zimnej záhrade av dome, tým krajšie prostredie, v ktorom sa pohybujeme. Keď sa veci stanú exotickými, sú to skutočné vrcholy a pútače, ktorým sa nemôžete vyhnúť. Takýto vrchol je napr. nazýva sa frangipani alebo plumeria. Možno pre vás je úplne nový, ale ak uvidíte túto rastlinu, okamžite sa do nej zamilujete. Má nádherne voňavé kvety, ktoré žiaria hodvábne. Vznešená rastlina, ktorá rozrezáva dobrú postavu na každom parapete, balkóne a v každej nádobe. Ale iba vtedy, ak je o to správne postarané. Inak sa nevytvoria žiadne krásne kvety.

Ako sa správne starať o kríky

Zavlažovania:

V letných mesiacoch av dňoch, keď svieti slnko, je vhodné plumériu denne zalievať. Najlepšie je urobiť to ráno a večer, pretože voda sa tak rýchlo neodparí. Ak je pôda z predchádzajúceho dňa stále vlhká, počkajte, kým nebude úplne suchá.

Vezmite prosím na vedomie:

Nikdy by nemalo dôjsť k zamokreniu. Voda, ktorá sa zhromažďuje v dráhe, môže byť pre rastlinu škodlivá. Preto vždy zabezpečte, aby zavlažovacia voda mohla voľne odtekať. Tu je niekoľko ďalších tipov na „Správne zavlažovanie v lete“.

Hnojenie:

Hneď ako vyklíčia nové listy, stane sa to na jar, mali by ste kríky pravidelne hnojiť až do júla. Vyhnite sa však nadmernému oplodneniu. Kvet bude potom zhnitý. Od augusta by ste už nemali oplodňovať, pretože potom začína prestávka na ďalšie kvitnutie. Na kríky môžete použiť hnojivo s vysokým obsahom fosforu.

Presádzanie:

Frangipani skutočne rastú ako stromy alebo kríky a môžu dorásť až do výšky niekoľkých metrov. Svoje kríky by ste mali transplantovať iba v prípade, že to začne chrapľať, pretože to je znak toho, že korene kvetináča už nemajú miesto. Bude to tak po asi 4 až 5 rokoch v tom istom kvetináči. Najlepšie je pestovať kríky vo väčšom kvetináči s čerstvým substrátom na jar.

Rezanie:

Zvyčajne nemusíte rezať kríky. Nožnice by ste mali používať iba v prípade, že sú príliš veľké. Ale neprerezávajte ich príliš radikálne. Mimochodom, následky sa potom vytvárajú na výsledných rozhraniach.

Malý tip:

Výstrižky môžete okamžite použiť na znásobenie kríkov.

Prezimovanie:

Prosím, nepropadajte panike, ak kvetina prelieva listy na jeseň a vyzerá, akoby vyschla. Je to úplne normálne. Počas hibernácie je najlepšie umiestniť rastlinu na svetlé miesto v zimnej záhrade. Teploty tu nesmú klesnúť pod 15 stupňov.

Počas hibernácie by ste mali rastlinu zalievať iba každé tri týždne, pretože voda ju už teraz ťažko potrebuje. Akonáhle rastlina opäť klíčky, môžete ju trochu viac zalievať a oplodniť. Od konca mája, keď sa už neočakáva viac mrazu, môže Plumeria opäť ísť von. Aby ste si opäť pomaly zvykli na slnko, najskôr ich na pár dní vložte do tieňa a potom späť na slnko.Komentáre:

  1. Bert

    Ďakujem pekne za vysvetlenie, teraz to budem vedieť.

  2. Bret

    Respect for the author. The info turned out to be very useful.

  3. Torr

    A sám si to takto skúšal?Napíšte správu