Nápady a inšpirácia

Domáce opravné prostriedky pre mravce

Domáce opravné prostriedky pre mravce


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mali by ste si určite prečítať naše tipy a domáce opravné prostriedky pre mravce. Nájdete tu tiež, čo pomáha proti mravcom a mravcom v dome.

Mravce sú skutočne užitočné zvieratá. Na jednej strane privádzajú do pôdy viac biomasy a uvoľňujú ju, na druhej strane likvidujú mŕtvy hmyz zo záhrady. Sú tiež veľmi dôležité pre šírenie semien. Väčšina záhradkárov ich však nechce mať na záhrade. Koniec koncov, ak si nebudete dávať pozor, budete mať v byte rýchlo malé zvieratá. A to sa môže stať rýchlo, pretože mravce sú všade v záhrade a široko si stavajú hniezda. A to je zasa fatálna vec na celú vec.

Nájsť a bojovať proti mravcom

Hneď ako do domu migroval iba jeden mravec a tiež objavil zdroj potravy, zje a migruje späť do mravčej kolónie. Potom zanecháva stopu vône, ktorá umožňuje ostatným mravcom rýchlo nájsť cestu k zdroju potravy. Znovu označte cestu tak, aby sa zachovala stopa vône a tým aj cesta k zdroju potravy. Z toho potom vyvíja takzvaná mravcová cesta. A to je presne to, čo potrebujete sledovať a odstrániť. Máte na to niekoľko možností a prostriedkov bez chemikálií.

Mimochodom: Niektoré druhy mravcov sú chránené, najmä veľké a malé lesné mravce. Tieto hniezda nemôžete zničiť!

Boj proti mravcom bez chemikálií

Často nájdete mravce v kopcoch na trávniku, na cestách alebo v posteliach. Podkopávajú však tiež obklady z kamenných dosiek. Dokonca aj rastliny môžu narušiť ich rast. Ak mravce nepoškodia, nechajte malé zvieratá plaziť sa na záhrade. Ale ak si všimnete, že ste našli cestu do domu alebo poškodzujú svoje rastliny, je vhodné niečo urobiť a bojovať proti mravcom.

Tip 1 - premiestnite mravce

Existujú tipy na boj proti nim, ale vo všeobecnosti je odstránenie všetkých mravcov takmer nemožné. Ak je to však iba mravčie hniezdo, môžete ho premiestniť. Jednoducho vložte kvetináč nad mravce. Musíte ju vopred naplniť drevenou vlnou alebo slamou. Týmto spôsobom ponúkate mravcom veľmi atraktívne prostredie. Nechajte kvetináč stáť niekoľko dní takto. Potom posuňte lopatku pod kvetináč, aby ste kolóniu presunuli. Uistite sa však, že nové miesto je ďaleko od domu.

Tip 2 - zaplavte mravce

Ak je mravce hniezdo v kbelíku s kvetmi alebo v kvetinovej krabici, niekoľkokrát ho vložte pod vodu. Rovnako ako my ľudia, mravce nemajú radi mokré domy. Takže rýchlo nájdete nové útočisko.

Ak ste v záhrade našli ten správny kopec, odporúčame pravidelne používať zavlažovaciu kanvicu. To narúša starostlivosť mravcov o ich vajcia a spôsobuje, že zmiznú.

Tip / domáce opravné prostriedky 3 - Vystrašte mravce

Keďže mravce sa pri hľadaní potravy riadia pachmi, nepáči sa im silný zápach. Aby ste vyhnali malých škodcov, je najlepšie vysadiť silne zapáchajúce rastliny, ako napr Zopakujte tymián, listy borievky alebo citrónovú bylinu na mravčej ceste, alebo na ňu naneste škoricu, ocot alebo éterické oleje.

Tip 4 - zablokujte prístup

Vyhľadajte trhliny a trhliny, cez ktoré sa malé zvieratá dostanú do domu, a utesnite ich silikónom alebo lepidlom. Aby ste zabránili vstupu mravcov do domu cez okná alebo dvere, môžete použiť obojstrannú lepiacu pásku. Mravce sa potom chytia. Jednoducho vyhľadajte mravcovú cestu a prilepte lepiacu pásku tam.

Tip / domáce opravné prostriedky 5 - Používajte piesok namiesto piesku

Ak chcete zabrániť šíreniu mravcov na cestách alebo sedení pod kamennými doskami, namiesto piesku jednoducho použite piesok. Mravce v ňom nestavajú hniezda.

Tip 6 - pravidelne kontrolujte rastliny:

Je tiež dôležité, aby ste pravidelne kontrolovali rastliny na výskyt škodcov. Niektoré z nich, napr Vši nakoniec tvoria sladkú medovicu. A to zase priťahuje mravce.

Drž sa ďalej od jedlej sódy, vriacej vody a ďalších!

Mravce môžu byť určite nepríjemné, ale nemali by ste ich aj tak zabíjať. Nakoniec môžu byť vytlačené alebo premiestnené. Preto nikdy nenalievajte horúcu vodu na mravce a nenastavujte pasce na mravce. Nespúšťajte ani jedlú sódu. To spôsobuje, že mravce umierajú úboho. Vystrašte malé zvieratá vôňou a od začiatku sa uistite, že:

  • Potraviny pevne uzavrite
  • Pravidelne vyprázdňujte misky pre domáce zvieratá
  • Utesnite trhliny v murive
  • Pravidelne kontrolujte tesnosť okien a dverí
  • Odpadky a odpad zbierajte do uzavretých nádob

Ak venujete pozornosť týmto informáciám, nemusíte sa obávať napadnutia mravcami.