Starostlivosť

Zasaďte rastlinnú náplasť - takto sa to robí

Zasaďte rastlinnú náplasť - takto sa to robíWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pripravte si posteľ včas

Domáca zelenina sa chutí rovnako dobre. Každý, kto sa o to pokúsi, bude ohromený. Tu sa dozviete, ako vytvoriť zeleninovú náplast.

Pripravte si posteľ včas
Paradajky, šalát, mrkva, uhorky a cuketa sú v našich záhradách najbežnejšie. Čoraz obľúbenejšia je však aj iná zelenina. Ak máte na záhrade dostatok priestoru, mali by ste to skúsiť. Ak chcete zasadiť zeleninovú náplast, musíte venovať pozornosť niekoľkým veciam, aby ste dosiahli najlepšie výsledky. Jednoduché vloženie do záhradnej pôdy nie je vždy také tolerovateľné. Pri pestovaní zeleniny musíte vziať do úvahy niekoľko dôležitých bodov. Napríklad by ste sa mali uistiť, že si posteľ pripravujete včas. Platí pravidlo, že by malo byť pripravené začiatkom marca, pretože na podlahe sú tri až štyri týždne na vysporiadanie.

Vytvorte zeleninovú náplasť
S týmito znalosťami môžete začať. Po prvé, miesto, kde sa má posteľ vytvoriť, musí byť vykopané a uvoľnené. Zem musí byť jemne drobivá. Rozhodne musíte odstrániť burinu a zvyšky koreňov, pretože v rastlinnej náplasti nič nestratili. Potom je na posteli veľa kompostu a vápna. Obaja musia byť dobre spracovaní do zeme. Musí byť približne 5 litrov na m². Teraz musí byť posteľ pokrytá mulčovým filmom a príslušné týždne musia odpočívať. Potom môže začať siatie.