Nápady a inšpirácia

Vytvorte prírodnú záhradu - takto sa to robí

Vytvorte prírodnú záhradu - takto sa to robíWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Prírodná záhrada priťahuje zvieratá

Zriaďujete záhradu podľa vlastných preferencií. Niektorí majú radi zviazanú a upravenú záhradu, zatiaľ čo iní vytvárajú prírodnú záhradu.

Prírodná záhrada si vyžaduje len malú údržbu
Trend sa jednoznačne vracia do prírodnej záhrady. Výhoda tohto: Odroda rastlín sa stáva väčšou a rozmanitejšou bez vášho vlastného pridania. Nie každý burina sa vytrhne, môže tiež stáť. Väčšina rastlín, ktoré sú vysadené, sú kvety, ktoré sa množia samovysevom, takže nemusíte nič pridávať a môžete byť prekvapení. Pre takúto prírodnú záhradu sú obzvlášť vhodné kolumbíny, líšky, zabudnuté mačky, rohové fialky a mnoho druhov lúčnych kvetov.

Prírodná záhrada priťahuje zvieratá
Ak si chcete vytvoriť prírodnú záhradu, nemali by ste tu pracovať s prísnymi formami. Koniec koncov, nazýva sa to aj prírodná záhrada. Nestláčajte ho do kruhu ani do iného geometrického tvaru. Mäkké tvary a línie sú tu na správnom mieste. Rozdiely v záhrade Picko Bello možno vidieť aj v tom, že prírodná záhrada opäť priťahuje oveľa viac zvierat. Zbierajú sa motýle, včely a čmeliaky zbierajú nektár a vtáky nájdu nový domov. Ak to ešte okoreníte prírodným záhradným jazierkom, môžete skutočne hovoriť o prírodnej záhrade.

Údržba prírodnej záhrady
Vyskúšajte to vo voľnom rohu záhrady a ak sa vám páči, potom ju postupne rozširujte. Nezabudnite však: Len preto, že ide o prírodnú záhradu, neznamená to, že si môžete sadnúť a relaxovať. O prírodnú záhradu treba tiež starať. V takejto záhrade nie je také ľahké zistiť, či burina rastie medzi mnohými kvetmi, ale mali by ste ju odstrániť. Najlepšie je zalievať svoju prírodnú záhradu dažďovou vodou.