Inštrukcia

Záhradníctvo v júli - 8 úloh


V júli je čo robiť

V lete si užívame veľa krásnych kvetov, ktoré kvitnú v našej záhrade. V júli a ďalších letných mesiacoch je však potrebné urobiť veľa záhradníctva.

Je ešte veľa práce
Júl je jedným z mesiacov, kedy si môžete na jednej strane užívať záhradu, ak je dobré počasie, ale aj mesiac, v ktorom je ešte veľa práce. V júli sme pre vás pripravili malý zoznam úloh.

Záhradníctvo v júli:

  1. Mali by byť oplodnené začiatkom júla, aby sa dahlias, gladiolus a ďalšie cibuľové rastliny a cibuľové rastliny dostali do krásnych kvetov.
  2. Letná lila alebo Buddleja teraz kvitne správne. Aby ste mali na jeseň skutočné sny kvetov, vždy by ste mali okamžite vyblednuté vyblednuté časti odrezať. Týmto spôsobom sa neustále tvoria nové kvety.
  3. Ak sa brečtan rozmnožuje, mal by sa teraz znížiť. Vystrihnite mladé výhonky.
  4. Ak je júl obzvlášť suchý, mal by byť trávnik pravidelne napojený.
  5. Uvažujete o výsadbe bradatej dúhovky na záhrade? Potom je ten pravý čas.
  6. Trvalky, ktoré sa príliš rozširujú v posteli, by sa teraz mali zmenšiť. Koreňové gule sa odrežú rýľom. Takže aj ďalšie trvalky v posteli majú šancu.
  7. Narcisy nájdete takmer v každej záhrade. Ak však kvitnú len mierne, mali by ste ich teraz rozdeliť. Takže si znova silný.
  8. Dahlias niekedy vyvinúť veľmi veľké kvety, ktoré následne tiež veľmi ťažké. Aby sa neohýbali, mali by už byť podporované.