Dom a záhrada

Výsadba romanesca - pokyny krok za krokom

Výsadba romanesca - pokyny krok za krokomWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Romanesco sa tiež nazýva karfiolové veže

Máte vlastnú zeleninovú záhradu? A čo keby ste tento rok zasadili Romanesco? Postup nájdete tu.

Zelená odroda karfiolu
Pestovanie zeleniny vo vašej vlastnej záhrade je niečo skutočne v poriadku. Každý, kto to už urobil, zreteľne ochutná rozdiel medzi zeleninou, ktorú kupuje, a vždy bude chcieť vyskúšať nové veci. Pre mnohých amatérskych záhradníkov je Romanesco na vrchole. Karfiol, brokolica a ružičkový kel sú každodennou zeleninou. Prečo nevyskúšať niečo iné? Romanesco chutí nielen chutne, ale tiež vyzerá veľmi pekne v posteli. Je to zelený typ karfiolu. Kvôli svojmu bizarnému tvaru sa často nazýva karfiolom veže.

Výsadba romanesca - pokyny krok za krokom

  1. Aby ste mohli hojne zbierať a zelenina sa vyvíjala skvele, mali by ste radšej Romanesco pestovať v pôde a oddelených kvetináčoch. Romanesco vyjde koncom júla.
  2. Pridajte k podstielke veľkorysé množstvo kompostu. Uistite sa, že medzi jednotlivými rastlinami je minimálna vzdialenosť 60 centimetrov, pretože rastliny sa veľmi rozširujú.
  3. Je ideálne používať ďalšie rastlinné hnojivo, keď vidíte, ako sa tvoria hlavy.
  4. Inak musíte Romanesco vždy dostatočne zavlažovať a chrániť ho pred priamym slnečným žiarením v horúcich dňoch.
  5. Potom môžete zberať svoj Romanesco od septembra, v závislosti od toho, kedy ste začali siatie.

Pripravte romanesco
Predtým, ako pripravíte Romanesco, mali by ste ho krátko namočiť do studenej slanej vody, aby sa všetky nečistoty zmyli. Potom môžete celé Romanesco uvariť v slanej vode asi 20 minút. Nakrájajte Romanesco na malé kvety, potom ich nechajte vypariť asi 15 minút. Mnohí jedia Romanesco s rozpusteným maslom, holandskou omáčkou alebo s opečenou strúhankou. Romanesco je veľmi bohatý na vitamín C a minerály. Skúste túto kapustu. Možno vás jemná chuť presvedčí.