Výzdoba

6 rastlín trvalého lezenia


Lezecké rastliny patria do každej záhrady. Radi by sme Vám predstavili 6 trvalých lezeckých rastlín.

Lezenie rastlín na rodinný dom -

Ktorú lezeckú rastlinu by ste chceli?
Lezecké rastliny sú veľmi pekné. Či už dobyjú oplotenie, stenu domu alebo pergolu alebo sa používajú ako obrazovka na ochranu súkromia na terase - bez lezenia rastlín sa dá len ťažko dostať. Otázka je však vždy rovnaká: ktorá by mala byť? Existujú letničky, trvalky, nekontrolovateľné, vždyzelené alebo dokonca kvitnúce rastliny a dokonca aj tie, ktoré prinášajú ovocie. Musíte vedieť sami, ktorý z nich uprednostňujete. Vybrali sme pre vás šesť najkrajších, trvalých lezeckých rastlín.

Trvalé lezecké rastliny

Wisteria:

Wisteria - Wisteria, tiež známa ako vistéria, môže dorásť až do výšky 12 metrov. Wisteria kvitne krásne modro v máji. Wisteria je skutočný lezecký umelec, a preto je obzvlášť vhodný ako prírodná strecha. Tí, ktorí si však nezrezajú svoje vistérie, na jednej strane riskujú, že sa začnú množiť ako divo a na druhej strane sa zníži počet kvetov.

Chmeľ

Chmeľ - Chmeľ je veľmi rýchlo rastúci liána, ktorá dokáže dobre bez úponkov. Na jeseň produkuje veľa ovocia a v zime sa vstrebáva. Rastie až do výšky 6 metrov. Na rýchlo sa rozvíjajúcich úpätiach treba postupovať opatrne. Mali by ste ich odstrániť rýchlo, inak sa v záhrade rozšíri chmeľ.

Plamienok

Clematis na plote - v závislosti od odrody získava plamienok veľmi veľké kvety, niekedy na jar, niekedy v lete. Môže dorásť až do 4 metrov. Clematis nechce tieň a priame slnko, ale ich zmes.

Réva

Vínne úponky v dome - Výška 12 metrov nie je nezvyčajná pre hrozno, ale tvorí hrozno, ktoré sa môže zbierať od augusta. Hrozno vo vašej vlastnej záhrade sú nielen chutné, ale aj krásne šperky.

Trubač

Trúbka kvetina - tvorí veľké kalichy a to s veľkosťou až 10 metrov. Kvety sú veľmi pekné na pohľad a kvitnú v oranžovej, červenej a žltej farbe. Kvetina trúby je milovníkom slnka a kvitne silnejšie, čím je zvolená slnečnejšia poloha.

Lezenie ruže

Lezenie stúpalo pri vchode do domu - kvitne v rôznych farbách a môže dorásť až do výšky 5 metrov. Lezecké ruže preferujú svetlé, slnečné miesto. Horolezecké pomôcky sú veľmi dôležité pre pestovanie takýchto ruží, aby mohli dosiahnuť pekné výšky.