Inštrukcia

5 tipov na záhradu v auguste

5 tipov na záhradu v auguste


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Na záhrade je ešte veľa v auguste. V našom malom súhrne nájdete informácie o tom, čo by ste si nemali nechať ujsť.

August je úžasný mesiac na naplno si užívanie záhrady. Ale okrem relaxácie a grilovania existujú aj niektoré úlohy, ktoré je potrebné urobiť pred začiatkom jesene. Nie je nevyhnutne potrebné kopať alebo pestovať, aj keď je to jedna z hlavných oblastí v záhrade.

1. Zasaďte jesenné blooméry

Väčšina cibúľ, ktoré kvitnú na jeseň alebo na jar budúceho roka, sa pestuje v júli. Milovníci záhrad majú však tiež možnosť pestovať cibuľové rastliny v auguste. Patria sem:

2. Vystúpte

Ďalšou činnosťou, ktorá je predurčená na záhradu augusta, je odoberať rastliny z rôznych rastlín. Napríklad klasické odnože pochádzajú z fialiek, rastlín prízemnej pokrývky, ako sú vždyzelené plazivé vreteno a tzv. Bocian zobák. Mimochodom, rastliny prízemnej pokrývky sa môžu množiť aj prostredníctvom drevných odrezkov, ale tieto sa vysekávajú iba na jeseň.

3. Odrežte živý plot

Rezanie živých plotov je tiež typické pre august. Napríklad živý plot a rôzne živé ploty kríkov veľmi dobre tolerujú rez koncom leta. Ale pozor! Radikálne rezy sú zakázané, pretože živé ploty sú často živnou pôdou pre vtáky.

4. Rastliny jahôd

Sú chutné, šťavnaté a sladké - ak chcete v budúcom roku zbierať chutné jahody, musíte ísť do postele v auguste. Jahody sa budú vysádzať približne do polovice augusta. Je dôležité, aby ste si vybrali miesto, kde jahody neboli vysadené najmenej štyri roky. V zimných mesiacoch sa jahodovým rastlinám poskytuje ochrana na pokrytie slamy.

5. Kúpiť nové žiarovky

Augustové týždne sú vhodným obdobím na nákup nových žiaroviek pre nadchádzajúcu sezónu. Na jeseň prichádzajú na zem jarné kvety, ako sú tulipány, narcisy a hyacinty. Získajte svoje obľúbené zásoby v auguste, aby sa pestovanie mohlo začať v septembri.