Sadenice

5 okrasných kríkov s bobuľami


Mahónci sú vždyzelené okrasné kríky

Okrasné kríky majú na záhrade veľmi osobitnú dekoratívnu hodnotu vďaka svojmu osobitému vzhľadu. Okrasné kríky s bobuľami sú obzvlášť veľké.

Hostia pre oči v záhrade
Dnes by sme vám chceli predstaviť päť okrasných kríkov, ktoré sú nielen sviatkom pre oči a niečím veľmi neobvyklým v záhrade, ale majú aj ovocie, z ktorých niektoré môžete pri spracovaní jesť alebo aspoň jesť. Tieto chutné plody môžete potom použiť napríklad na výrobu likérov, džemov alebo iných pochúťok. Možno sa môžete spriateliť s jedným alebo druhým kríkom, ktorý vám tu predstavujeme.

5 okrasných kríkov s bobuľami

  1. Modré struky: Modré plody, dlhé asi desať centimetrov, vyzerajú nezvyčajne, ale akonáhle ich vyskúšate, zistíte, že majú veľmi sladkú chuť. Mimochodom, jedia sa surové. Vyžaduje sa však trpezlivosť, plody sa tvoria až po asi 10 - 15 rokoch.
  2. Scheinberry: Jedná sa o pôdny porast, ktorý v lete vytvára bobule, ktorých olej sa používa na ochutenie žuvačky a zubnej pasty. Tieto bobule nie sú jedlé, považujú sa za mierne toxické.
  3. Buffalo Berry: Pekný ker s malými červenými bobuľami, ktoré sa dajú pripraviť na želé.
  4. Olivové vŕby: Bobule vyzerajú trochu ako orechy, môžu sa zbierať od augusta a spracovať na želé alebo džús.
  5. Mahonia: Tieto kríky sú vždy zelené a produkujú červené a čierne bobule. Chutia zvlášť dobre ako džús a džem a sú vhodné aj na farbenie textílií.

Zaujíma vás okrasný ker? Potom jednoducho získajte podrobnejšie rady o svojom obľúbenom okrasnom kríku v najbližšom špecializovanom obchode.