Dom a záhrada

Citrónová verbena - skvelá vôňa, skvelá chuť


Môžete jesť citrónovú verbenu

Ak chcete v apartmáne alebo v zimnej záhrade sviežu vôňu, do domu prineste citrónovú verbenu (Aloysia citrodora).

Skvelá vôňa, skvelá chuť
Citrónová verbena je tiež vhodná do exteriéru, ale po prvé, nemôžete si tu užiť nádhernú vôňu v interiéri a za druhé, je možné, že rastlina neprežije zimu. Pretože nemá rada príliš nízke teploty. Najlepšie je preto umiestniť ho v interiéri. Citrónová verbena sa tiež nazýva citrónový ker. Vôňa citrónovej verbeny podporuje koncentráciu a zlepšuje vnútornú klímu.

Pochádza z Južnej Ameriky
Citrónová verbena potrebuje slnečné miesto a pravidelne ju musíte zalievať. V opačnom prípade je veľmi ľahké sa o ne postarať. V zime stráca svoje listy a má rád mráz a mierne svetlé, ale aj tu by ste nemali zabudnúť na vodu. Pochádza pôvodne z Južnej Ameriky. So správnymi ovládacími prvkami sa však môže pestovať na celom svete.

Listy môžete jesť
Listy citrónovej verbeny nielen vonia nádherne, ale aj skvele chutia. Môžete ich teda pridať do šalátov, omáčok alebo mäsa. Ak ich vysušíte, môžete z nich uvariť chutný čaj. Takže táto rastlina je nielen pekná na pohľad, ale tiež dobre vonia a je tiež vítaným hosťom v kuchyni.

Citrónová verbena odpudzuje komáre
V aromaterapii sa citrónová verbena považuje za tráviace, chutné, povzbudzujúce a vzrušujúce. Ak budete cmúľať drsné listy, môžete si úžasne vyčistiť jazyk. Citrónová verbéna tiež účinne odpudzuje komáre, muchy a iný hmyz. Ako vidíte, táto rastlina je skutočne všestranná.