Výzdoba

Lila ako živý plot - kvitne od mája


Lila je nenáročná

Lila je jarný kvet, ktorý je dobre prijímaný v každej záhrade a zvyčajne ho nájdete všade. Mnoho rastlín ich orgován ako živý plot.

Rastlinný orgován ako živý plot
Lila zaujme svojimi nádhernými ružovými až fialovými alebo bielymi kvetmi, ktoré tiež majú nádhernú vôňu. Lila môže byť osamotená ako krík alebo môže byť vysadená ako živý plot. Rastliny by mali byť umiestnené veľmi blízko seba. Je tu priestor až pre štyri rastliny na meter. Výhoda tesnej výsadby spočíva v tom, že zabezpečenie sa stáva nepriehľadným. To je to, čo chcete dosiahnuť živým plotom.

Ročné zníženie
Lila kvitne od mája do júna a potom má husté listy až do jesene. Kríky dosahujú výšky až štyri metre. Mali by ste ich však znovu a znovu rezať, aby sa zachoval tvar a kvety sa objavili budúci rok. Je však potrebné zvážiť niekoľko vecí. Ak počas ročného prerezávania znížite svoje zabezpečenie príliš krátko, v nasledujúcom roku sa môže kvitnutie zastaviť.

Lila je nenáročná
Inak je fialová nenáročná, radšej rastie na slnku alebo v čiastočnom tieni a potrebuje pravidelne vodu. Ale tiež mu nevadí dlhšie obdobie sucha. Lila má dokonca niektoré výhody. Aj keď to vonia veľmi pekne, nie je ovplyvnené kŕmením hmyzom a cicavcami. Je to preto, že chutí veľmi horká.