Ponúk

Foxtail - 5 tipov na starostlivosť

Foxtail - 5 tipov na starostlivosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Líška je populárna letná rastlina, ktorá sa darí zvlášť dobre vo vaniach, ale aj na balkóne. Vyžaduje si to však správnu starostlivosť.

Kvetenstvo pripomína líščí chvost -

Líška je populárna letná rastlina, ktorá má svoj názov podľa kvetov pripomínajúcich foxtaily. Jednoročná rastlina s krásnymi kvetmi je známa aj pod botanickým názvom Amaranthus alebo Amarant. Pri správnej starostlivosti vyzerá táto rastlina veľmi dobre v záhrade, vo vaniach, závesných košoch alebo oknách.

Pôda a umiestnenie

Pri starostlivosti o líška je dôležité, aby dostal slnečné a veterné miesto. Pôda musí byť priepustná a musí obsahovať veľa živín. Môžete použiť komerčne dostupné hnojivá, ale aj vlastný kompost, ak je k dispozícii.

Pour a hnojivo

Dobrou správou je, že líšok je dosť skromný, pokiaľ ide o zalievanie. Záhradný amarant potrebuje ďalšiu dávku vody iba v mimoriadne horúcich dňoch. Kontajnerové rastliny sa musia zalievať častejšie. Pokiaľ ide o živiny, musíte byť o niečo presnejší, pretože bez nich nebude líšok dlho prežiť. Ako je uvedené vyššie, kompost je veľmi vhodný na hnojenie. Možno tiež použiť tekuté hnojivo, ktoré je dokonca lepšou voľbou od začiatku leta. Najlepšie na črepníkových rastlinách je pridať veľkú časť hnojiva s pomalým uvoľňovaním.

Vystrihnúť líščí chvost?

Tento krok v skutočnosti nie je potrebný pre líška. Ak však malé rastliny porezáte späť, vo fáze kvitnutia sa stanú ešte mohutnejšími. V opačnom prípade odrežte uschnuté časti rastliny. Pretože liška záhradná je jednoročná rastlina, po rozkvetu sa jednoducho roztrhne a zlikviduje sa na komposte.

Foxtail nemôže vydržať chlad

Líška je však veľmi citlivá na chlad. Výsadba na záhrade alebo v vedre sa preto uskutočňuje koncom mája. Ak je to mierna jar, môže sa posunúť aj čas.

Propagovať foxtail

Náprstník môžete siatím znásobiť. Na to, aby semená klíčili, sú však potrebné vysoké teploty. Ale buďte opatrní, niektoré druhy amarantu sa považujú za burinu, a preto sa šíria aj samostatne. Iba trvalka pomáha vytiahnuť. Tieto kvetenstvo nepatrí do kompostu!


Video: 5 Tips for Super Luckys Tale (Smieť 2022).