Starostlivosť

Výsev zeleniny - malý prehľad


Nesiať príliš blízko

Zelenina v skleníku alebo na záhrade - pre mnohých amatérskych záhradníkov nutnosťou. Pri sejbe zeleniny však musíte venovať pozornosť niekoľkým veciam.

Vyberte správnu vzdialenosť
Pretože priestor je pomerne obmedzený, je často zasiaty trochu bližšie. To sa však neodporúča, pretože rastliny potrebujú dostatok priestoru na správny vývoj. V závislosti od veľkosti, niekedy viac, niekedy menej. Ak vytvoríte svoju záhradu nielen ako okrasnú záhradu, ale aj ako záhradu úžitkovú, určite nájdete sa niekedy pokúsili zasadiť šalát. Zvyčajne to nie je ťažké, ale môže to byť sklamaním, ak nebudete dodržiavať správne vzdialenosti. Pretože existuje veľa vecí, ktoré môžete urobiť zle, aj keď to mnohí neveria spočiatku. Aby ste vždy vedeli správne vzdialenosti výsadby, tu je uvedený prehľad:

Kukuričný šalát a rezané šaláty: Pri jahňacom šaláte by sa mala dodržať vzdialenosť 10 centimetrov. Rezané šaláty sú tiež dobré s 10 cm.
Endive, šalát a iné lístkové šaláty: Endive, šalát a iné listové šaláty by mali byť od seba vzdialené 30 centimetrov.
reďkev: Na 15 centimetroch nájdete reďkovky, ktorých rozstup riadkov je možné udržiavať na 4 centimetroch.
Petržlen a špenát: Petržlen by mal byť od suseda vzdialený 20 centimetrov, rovnako ako špenát.
Kohlrabi, reďkovka a zimná cibuľka: Kohlrabi, reďkovka a zimná cibuľa potrebujú celých 25 centimetrov. Rozstup riadkov je medzi 5 a 10 centimetrov.

Tí, ktorí vysadia dosť ďaleko od seba, môžu nakoniec získať viac a bohatšie, pretože sa rastliny vyvíjajú lepšie. Sú tiež chutí.