Nápady a inšpirácia

Záhradníctvo priateľské k chrbtom - 5 tipov


Nech je vaša práca rozmanitá

Mnohí, ktorí radi pracujú na záhrade, sa často musia vyrovnať s bolesťou chrbta. K dispozícii je tiež záhradná záhrada.

Zbavte sa chrbta
Existuje niečo, čo môžete urobiť na záhrade bez namáhania chrbta? Iste, poviete, len som si ľahol na záhradný lehátko a nerobím nič. Toto je samozrejme najjednoduchší spôsob, ale čo keď to záhrada potrebuje znova? Keď je potrebné kosiť trávnik, pôda sa uvoľní a burina sa burina? Potom je šťastný nielen záhradník, ale aj záhradník. Ale aj tá najťažšia práca na záhrade môže byť navrhnutá tak, aby ste sa necítili tak, že by ste ju následne obkľúčili.

Tu sú naše tri tipy, na ktoré je ľahké zabudnúť:

  1. Pretože záhradníctvo sa väčšinou uskutočňuje na zemi, nikdy by ste nemali pracovať ohnutý, ale vždy zvislý. Záhradné náradie, ktoré má dlhé stonky alebo je zakrivené, to podporuje.
  2. Musíte ísť dole, nie ohýbať sa v prednej časti, ale krčiť sa. Kľačanie sa tiež neodporúča, pretože horná časť tela je tiež ohnutá dopredu, a to má rovnaký účinok ako pri státí.
  3. Doprajte svojej záhradke rozmanitosť. Monotónne pohyby, ktoré musíte robiť po dlhú dobu, nie sú dobré pre vaše chrbát.
  4. Aby ste sa po práci na záhrade nemuseli cítiť úplne vyčerpaní, mali by ste svoje telo udržiavať v dobrom stave napr. plávať alebo bežať.
  5. Napríklad, ak musíte lopatu, mali by ste to urobiť z nôh a nie z chrbta.

Pri záhradníctve je dôležité, aby ste vždy používali nástroje s dlhou rukoväťou. Náradie s teleskopickou rukoväťou je veľmi dobré. Toto je najlepší spôsob, ako zabrániť nepriaznivým pracovným postojom.