Tipy a triky

Vytvorte kvetinovú lúku - takto sa to robí


Dajte na kvetinové lúky

Keď zima konečne ustúpi na jar a príroda sa prebudí, v mnohých záhradách je stále veľmi holá. Nie, ak vytvoríte kvetinovú lúku.

Rastlinné žiarovky na jeseň
Na jar sú zelené iba ihličnany a tráva. Často však stále neexistujú žiadne známky farebných kvetov, pokiaľ ste do postelí nevložili ďalšie skupiny kvetín. Ak máte veľký trávnik, môže sa vám zdať, že je práve teraz veľmi nudný, a chceli by ste poskytnúť niekoľko farebných postrekov. Je to veľmi ľahké. Na tento účel sa však musíte pripraviť na jeseň. Potom sú vysadené kvetinové cibuľky, ktoré potom na jar krásne kvitnú.

Cibuľa môže zostať v zemi
Krokusy, tulipány, narcisy alebo kvety šachovnice sú ideálne na pridanie lúča farieb na lúku. Cibuľa môžete samozrejme dať aj do skupín, čo je ešte intenzívnejšie. Dajte pozor, aby ste kvety neusporiadali príliš symetricky. Pôda sa jednoducho vyreže cibuľovým sadičom, cibuľa sa dostane do výsadbového otvoru a medzera sa opäť uzavrie. Pôda by mala byť dobre napojená vopred. Na jar sa môžete tešiť na skoré kvitnutie. A najlepšie zo všetkých: cibuľa môže zostať na zemi. Varovanie: Koste trávnik iba vtedy, keď kvety vyschli.