Dom a záhrada

Žihľavy - posilňujú rast rastlín

Žihľavy - posilňujú rast rastlínWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Žihľavy podporujú rast

Žihľavy sú divo rastúce rastliny, ktoré nemá v záhrade žiadny záľubný záhradník. Nielen že spôsobujú bolesť pri kontakte s pokožkou, ale tiež sa pomerne rýchlo množia.

Žihľavy posilňujú rast rastlín
Napriek týmto mnohým nevýhodám má žihľava aj niečo dobré: zaisťuje, že pôda je uvoľnená a zásobená hodnotnými minerálmi. To je dôvod, prečo by ste mali vysádzať žihľavy v posteli niekoľko týždňov pred výsadbou bylín. Pretože na odstránenie rastlín so silne vetviacimi koreňmi je potrebné vynaložiť určité úsilie, môžu sa žihľavy rozsekať a umiestniť na posteľ ako vrstva mulča. Malo by sa to však stať, keď bylinky alebo šaláty už rastú. Žihľavy sa v priebehu času hnijú a menia sa na humus.

Žihľavy, brutnák a kostiňa
Celá vec tiež pracuje s jahodami. Okrem žihľavy sú na modernizáciu postelí vhodné aj brutnáky a kostry. Uhorky, cuketa, tekvica ako kostival, špenát a kedluben sú potešené brutnákom - a vy ako záhradník dostanete tento tip, ktorý sľubuje bohatú úrodu. Ale nielen žihľavy v ich prirodzenej podobe sú pre rastliny veľmi dobré. Populácia žihľavy tiež prijíma veľa rastlín.

Vytvorte žihľavu
Na výrobu žihľavy je potrebné odrezať asi 1 kg žihľavy. Potom všetko nalejte do asi 10 litrov vody. Zatvorte nádobu a nechajte zmes schnúť asi dva týždne. Miešajte celú vec každých pár dní. Potom môžete rastliny zalievať asi každé tri týždne. Musíte si však uvedomiť, že musíte variť varenú vodu vodou v pomere 1:20. Táto varná doska je vhodná pre izbové rastliny aj pre postele.