Záhradné tipy

Zeleninová záhrada v máji - 5 úloh


V máji je toho veľa čo robiť

V okrasnej záhrade aj v zeleninovej záhrade je vždy čo robiť. Tu by sme chceli predstaviť päť dôležitých prác v zeleninovej záhrade za mesiac máj.

Žiadne dýchanie
V máji je tiež veľa čo robiť. Záhrada nám trochu nedýcha. Teraz musia konať najmä tí, ktorí majú zeleninovú záhradu. Zostavili sme pre vás zoznam piatich najdôležitejších diel.

Zeleninová záhrada v máji - 5 úloh

  1. Ak chcete fazuľa, musíte ich zasiať najneskôr do polovice mája. Ak chcete fazuľa s ľahšou starostlivosťou, mali by ste si vybrať kríkové bôby, pretože bežecké bôby sú citlivejšie. Bežecké bôby alebo fazule sa tiež používajú na chladenie teplôt.
  2. Ak chcete vyskúšať sladkú kukuricu, potom máj je ideálnym mesiacom pre výsadbu, nie skôr, pretože inak by teploty mohli byť príliš chladné. Kukurica s fazuľou je ideálna v posteli.
  3. Aby sa darilo uhorkám, mrkvi, šalátu, cibule a kapuste, mali by ste vysiať kôpr. To podporuje rast.
  4. Cuketa a uhorky by sa nemali vysádzať vonku pred polovicou mája. Obidve potrebujú teplo a pri teplotách pod 10 stupňov by už nerástli.
  5. Teraz je čas na zber rebarbory. Celá rastlina by sa nikdy nemala pozberať, pretože inak stratí silu. Ideálna je tretina každé dva týždne.