Nápady a inšpirácia

Raky pre záhradné jazierko

Raky pre záhradné jazierkoWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Raky udržiavajú vodu čistú

Máte záhradný rybník? Potom by ste mali premýšľať o tom, či by ste si mali kúpiť nejaké kraby pre záhradný rybník. Tieto zvieratá zabezpečujú, že voda zostane vždy čistá.

Raky udržiavajú vodu čistú
Keďže raky vždy udržiavajú vodu v rybníku príjemné a čisté, znamená to, že s nimi môžete ušetriť veľa peňazí, pretože už nemusíte tak často čistiť rybník a môžete to urobiť aj bez čerpadiel alebo filtrov. Samozrejme vždy záleží na tom, aký veľký je váš rybník a koľko rakov chcete žiť.

Krabi sa nemusia kŕmiť
Pri veľkosti rybníka asi päť metrov štvorcových expert odporúča používať štyri kraby, ideálne s dvoma pármi krabov. Ak je rybník väčší, dá sa očakávať ďalšia rakovina na meter štvorcový vody. Krabi konzumujú organický materiál. Zabíjajú mŕtve ryby ležiace na dne rybníka a živia sa listami, ktoré padajú do vody a rias. To udržuje vodu z rybníka čistšiu, ktorá je pre ryby zdravšia.

Postavte prístrešky
Aby sa krabi nedostali do záhrady, mali by ste okolo rybníka postaviť malý plot, ktorý nedokážu prekonať. Vytvorte dostatok príbytku pre zvieratá v záhradnom jazierku. Kamene, korene, hlinené rúrky atď. Sa najlepšie hodia.