Výzdoba

Vitalberry - Zdravá horolezecká hviezda


Životne dôležité bobule sú veľmi zdravé

Názov hovorí za všetko: životne dôležité bobule sú zdravé. Pochádza z Číny a nazýva sa Wu Wei Zi, čo znamená bylinu piatich príchutí.

Skvelý liek
Je teda zrejmé, že môžete jesť lístie aj bobule, ktoré na rastline rastú ohnivo. Hovorí sa, že by ste mali jesť dve listy denne, aby ste zostali fit. V čínskej bylinnej medicíne sa dokonca považuje za jedno z najúčinnejších posilňujúcich činidiel. Zoznam pozitívnych vlastností tejto bobule je naozaj dlhý. Životne dôležité bobule pomáha pri prechladnutí, zápale pečene, nespavosti a dokonca aj zábudlivosti.

Perfektne sa hodí ako obrazovka na ochranu súkromia
Bobule sa tiež môžu jesť surové alebo spracované na želé a džem. Životne dôležitý bobule je skutočná horolezecká hviezda. Pretože je to rýchlo rastúci liána, ktorá môže dorásť až do výšky päť metrov, a preto je dokonale vhodná ako obrazovka na ochranu súkromia. Najlepšie sa darí v čiastočnom tieni, ale dokonca ani slnečné miesta nezaťažujú životne dôležité bobule. Ako popínavá rastlina potrebuje aj pomoc pri lezení.

Pri nákupe venujte pozornosť originálu
Pri nákupe by ste mali venovať pozornosť originálu, pretože pod názvom Vitalbeere sú vždy iné rastliny, ktoré tieto liečivé schopnosti nemajú. A ak ich nechcete jesť, nie je to problém. Vždy je pekné sa na to pozerať. Jasne červené plody tvoria krásne hrozno. Biele ružové kvety objavujúce sa v máji tiež vyžarujú intenzívnu vôňu.