Tipy a triky

Dajte si pozor na jedovaté izbové rastliny!


Poinsettia je jedovatá

Existuje niekoľko izbových rastlín, ktoré vyzerajú veľmi pekne a ktoré sú tiež doma v mnohých domácnostiach, ale sú jedovaté.

Jedovaté rastliny v dome
Mnohí nevedia, že niektoré rastliny, ktoré majú doma, sú jedovaté, ale to je obzvlášť dôležité, keď sú v dome malé deti. Takže pozor! Napríklad populárna vianočná hviezda je jedovatá. Obsahuje toxíny, najmä v mliečnej šťave. Cyklamén však tiež nie je netoxický. Tu nájdete látky v žiarovke. Jed sa nachádza aj v prvosienke pohára. U citlivých ľudí môžu žľazové vlasy spôsobiť alergické reakcie. Otrava kvetov plameniakov, dieffenbachia, klivia a rôzne druhy kaly. Listy sú tu zvlášť jedovaté.

Čítajte teraz: 10 jedovatých izbových rastlín s obrázkom a účinnou látkou

Vezmite deti k lekárovi
Pri normálnom použití nepredstavujú rastliny vôbec žiadne nebezpečenstvo. To sa však zmení, keď sú v dome deti. Keďže nie je možné vylúčiť, že malé rastliny niekedy ochutnávajú rastliny, je potrebné postupovať opatrne. Ak deti jedli časti rastlín, je najlepšie piť vodu okamžite a ísť k lekárovi. V opačnom prípade môže mať konzumácia rastlinných častí pre deti hrozné následky. Takže v každom prípade vždy choďte k lekárovi, ak vaše dieťa niektoré z týchto rastlín užilo.