Sadenice

Bazalka ako kontajnerová rastlina - rastlina s bazalkou Magic Blue

Bazalka ako kontajnerová rastlina - rastlina s bazalkou Magic BlueWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Basil chutí veľmi dobre

Bazalka je v podstate nízko rastúca rastlina, ktorú zasejete, zberáte a máte hotovo. Bazalku si môžete nechať aj ako kontajnerovú rastlinu.

Basil rastlín Magic Blue
Existuje rastlina bazalky, ktorá sa dá uchovávať ako kontajnerová rastlina po mnoho rokov. Hovorí sa tomu Magic Blue a je ideálny na terasu alebo balkón. Vytvára dlhé stonky toho dreva v priebehu času a môže sa tak stať skutočným kríkom. Prípadne ich môžete štandardne vytiahnuť. To je nielen praktické, pretože v kuchyni máte vždy čerstvú bazalku, ale rastlina vyzerá skvele, najmä keď kvitne. Robí to vo farbách modrej až fialovej a vonia obzvlášť dobre. Mimochodom, môžete tiež jesť kvety a dať ich do šalátu.

Krík bazalky nie je vytrvalý
Varovanie: Bazalkový ker sa môže znovu použiť každý rok, pretože je vysekávaný odrezkami, nie je však odolný proti zimným podmienkam, a preto sa musí v chladných mesiacoch prenášať dovnútra. Po celé leto dodáva bazalka Magic Blue vysoké výnosy s plnou arómou. Ak varíte s touto bazalkou, vaše jedlá budú chutiť nielen veľmi aromaticky, ale budú mať aj ďaleký východ.