Záhradné tipy

Semená trávnikov nedráždia - 4 príčiny


Semená trávnika neklíčia? To môže mať rôzne príčiny. Tu sa venujeme štyrom najčastejším chybám a dávame tipy, aby trávnik čoskoro vyklíčil.

Aby sa darilo dobre, hrá úlohu niekoľko aspektov -

Ak si chcete kúpiť nový trávnik, máte na výber, či to urobíte s trávnikom alebo pomocou konvenčnej metódy, konkrétne siatím trávnatých semien. Ak si vyberiete druhú možnosť, určite budete lacnejšia. Problém je v tom, že niektorí záhradkári sa sťažujú, že sa ich trávnik neotvára.

Vlastne trávnikové semená netrvá dlho. Ak všetko pôjde dobre, prvé stonky uvidíte už po niekoľkých dňoch. Ak to tak nie je, znamená to robiť výskum príčin.

❍ Skontrolujte tvrdosť pôdy

Ak je pôda príliš tvrdá, môžu semená trávnika prekvitať len s ťažkosťami, v najhoršom prípade vôbec. Preto najprv skontrolujte kvalitu pôdy.

riešenie: V tomto prípade musí byť pôda správne uvoľnená a najlepšie zmiešaná s matkou Zemou. Veľká časť piesku môže tiež pomôcť uvoľniť pôdu. Mieša sa do uvoľnenej pôdy.

❍ Vtáky klovú semeno

Malé roztomilé zvieratká milujú svoje čerstvo zasiate semená trávnika.

riešenie: Nastavte strašiakov alebo natiahnite sieť. Posledne menovaná je vhodnejšia pre menšie trávniky.

❍ Nižší tovar

Toto je tiež možnosť, ak osivo trávnika nepestuje - horší tovar.

riešenie: Trávnikové semená nestoja moc, takže ich prosím nerobte lacnejšie. Ak používate kvalitné trávnikové semená, dosiahnete to, v čo ste dúfali.

❍ Nesprávny čas

Ak je príliš chladno, príliš horúco alebo príliš sucho, často márne budete čakať, kým vyklíčia semená trávnika.

riešenie: Máj a september sú najlepšie časy na siatie trávnatých semien. Mali by ste byť teda trochu spontánni a začať siatím v optimálnom počasí.