Dom a záhrada

5 tipov týkajúcich sa chorôb rastlín a prevencie


Neskorá pleseň na paradajkách

Vynikajúca zelenina z vlastnej záhrady, ktorá chutí obzvlášť dobre. Samozrejme, iba ak je tiež zdravá. Tu je päť najčastejších chorôb rastlín a ako im môžete predchádzať.

Zelenina z vlastnej záhrady chutí obzvlášť dobre
Zelenina nie je len zdravá, ale tiež chutí naozaj dobre. Ale stále chutí najlepšie, ak nepochádza z plechovky alebo tašky, ale z vašej vlastnej záhrady. Ak vlastníte zeleninovú záhradu, môžete si počítať šťastie. Dnes by sme chceli predstaviť päť chorôb a tipy na prevenciu týchto chorôb.

5 tipov týkajúcich sa chorôb rastlín a prevencie

  1. Bylinná pleseň a hnedá hniloba: Toto ochorenie sa môže vyskytnúť na paradajkách a tiež na zemiakoch. Plesňové ochorenie postihuje ovocie paradajok, listy zemiakov, potom ovocie. V obidvoch prípadoch by ste si mali zvoliť robustné odrody a chrániť paradajky pred dažďom. Pri zemiakoch by ste mali okamžite odstrániť choré listy.
  2. Prášková pleseň: môže sa vyskytovať u všetkých druhov zeleniny, ale najmä u listovej zeleniny, ako je šalát, kapustnica alebo kapusta. Na osivo používajte odrody odolné voči plesniam a rastliny príliš nesejeme.
  3. Sivá pleseň: Táto huba postihuje predovšetkým už oslabené rastliny a šíri sa z listov až po ovocie. Vyhnite sa nedostatku vápnika a nedávajte príliš veľa dusíkatých hnojív. Miesto by malo byť ľahké a vzdušné.
  4. Múčnatka: tu listy dostanú žlté škvrny, na spodnej strane sa vytvorí húb. Slnečné a vzdušné miesto je nevyhnutnosťou, nikdy by ste nemali naliať zeleninu na listy.
  5. Hlávková kapusta: To ovplyvňuje kapustu, reďkovky a reďkovky. Ak sú rastliny infikované, vyschnú. Venujte pozornosť pH v pôde (ideálne je pH 7). Infikované rastliny musíte odstrániť a zlikvidovať.