Výzdoba

Zničte burinu - bez chemických látok!

Zničte burinu - bez chemických látok!We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Buriny - to je slovo, ktoré sa takmer každému záhradníkovi v hobby nepáči. Nie je také ťažké ničiť burinu.

Nepoužívajte chemické látky

Žiadna práca bez sprievodu
Či už v záhrade, na chodníkoch alebo na terase - buriny nezastavia nič a nikto. Preplieta sa aj najmenšími trhlinami, len aby nám záhradníkom sťažil život. Koniec koncov, sme to my, ktorí sa vždy musíme dostať na kolená, aby sme odstránili všetky buriny. A to nie je záhradníctvo, ktoré by nebolo príjemné. Ale to, čo musí byť, musí byť.

Koniec koncov, je pravda, že buriny môžu napadnúť prostredie iných rastlín. Ako vidíte, burina v záhrade nielenže vyzerá veľmi škaredo, ale môže poškodiť aj vaše krásne rastliny.

Nepoužívajte chemické látky
Ak chcete, aby vaše rastliny zostali stále zdravé, je dôležité, aby ste ich pravidelne burínali. Mali by ste sa však držať ďalej od chemických látok. Takéto prostriedky sa používajú príliš rýchlo. Existuje niekoľko spôsobov a prostriedkov, ktorými sa burina dá odstrániť rovnako efektívne a ekologickejším spôsobom. Radi by sme vám predstavili niekoľko metód ničenia burín, ktoré môžete použiť na ničenie burín, ktoré sa vyskytujú takmer v každej záhrade.

Zničte burinu - bez chemických látok!

"Semená burín:
Mali by ste ich vždy vytrhávať ručne.

"Koreňové buriny:
Mali by ste ich úplne vykopať a dôkladne ich odstrániť. Stačí ich vytrhnúť a rýchlo sa objavia v záhrade.

"Dandelion:
Na tento účel sú k dispozícii špeciálne púpavacie nožnice. Prípadne môžete vykopať púpavu. Je veľmi dôležité, aby ste ho nielen neodrezali, ani neodtrhli. Ak zvyšky zostanú v pôde, vytvorí sa nová rastlina.

"Žihľava, bodliak poľný, rebrový kôš, červovec obyčajný a krovec:
Týchto päť burín môžete burinovať manuálne alebo ich môžete vystrihnúť špicatým predmetom alebo rýľom.

"Kôra na kôru, hobliny alebo burina z rúna:
Kôra na mulčovanie alebo štiepka zabezpečujú extrémne tlmenie rastu buriny. Ak sa nechcete vôbec ohýbať, môžete tiež rozložiť burinu. Buriny nerastú týmto rúnom! Skvelá vec je, že napriek flísu majú ostatné rastliny stále dostatok vody, živín a kyslíka.

„Zničte burinu soľou:
Soľ je skvelý zabijak buriny, ktorý je prirodzenou alternatívou chemického klubu. Stačí pridať dostatok soli do litra vody, až kým sa nerozpustí. Potom túto vodu zohrejte. Akonáhle je to hotové, môžete naliať vodu na burinu. Soľ obsiahnutá vo vode odstraňuje tekutinu z burín, takže sa v dôsledku toho stráca. Ak chcete, aby burina nevyšla tak rýchlo, mali by ste radšej použiť Bullrichovu soľ z lekárne ako normálnu soľ. Na reguláciu buriny stačí polievková lyžica na liter vody. Ak zateplíte svoje postele touto zmesou, budete mať dlhý odpočinok pred nepríjemnou bylinkou.

Buriny pravidelne odstraňujte
Ako vidíte, nemusíte vždy chodiť priamo do chemického klubu. Pomocou niektorých prostriedkov z kuchyne alebo pomocou špeciálnych techník môžete burinu zničiť rovnako dobre. Ak chcete, aby vaša záhrada vyzerala dokonale, musíte sa pustiť do práce a častejšie ju buriť. Tu je malý tip, ako to niekedy funguje ešte lepšie.

"Tip:
Ak je pôda v záhrade veľmi tvrdá, burina sa zvyčajne veľmi ťažko odstraňuje. Najlepšie je navlhčiť ho pomocou kanvy alebo záhradnej hadice. Burinu je potom možné lepšie uchopiť a odstrániť.