Nápady a inšpirácia

Zelenina a ich škodcovia

Zelenina a ich škodcovia


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mali by ste zbierať chrobáky Colorado -

Ak je zelenina ušetrená od chorôb, môžu na ne stále padať rôzne škodcovia. Tu je päť najbežnejších škodcov.

Boj proti chorobám a škodcom
Zelenina je nielen zdravá, ale chutí aj dvakrát tak dobre z vlastnej záhrady. Jednotlivé druhy zeleniny, ktoré vysadíte na záhrade, môžu byť postihnuté chorobami a škodcami. Radi by sme vám predstavili päť najbežnejších škodcov. Samozrejme vám tiež poskytneme niekoľko tipov, ako bojovať proti škodcom.

5 škodcov a tipy na boj proti nim

1Kartoffelkäfer

Je vysoký asi jeden centimeter, má žlté a čierne pruhy a rád okusuje listy zemiakov. To môže viesť k plešatosti. Chrobáky sa môžu zbierať, larvy a vajíčka sa musia odstrániť prúdom vody.

2Möhrenfliege

Výsledok larvy mrkvy -

Biele červy mrkvovej mušky (Psila rosae) poškodzujú mladé rastliny poškodením koreňov. Po konzumácii jemných koreňov sa larva nakrmí do mrkvy a tým sa ničí zelenina. Aby sa tomu zabránilo, mrkva by sa mala pokryť rastlinnými sieťami (túto sieť odporúčame). Muška teda nemôže umiestniť až 100 vajec do zeme vedľa mladej rastliny.

3 biele muchy (molice)

CC BY-SA 3.0

Veľa mory (Aleyrodoidea) nasáva rastliny a vytvára medovicu. Paradajky, fazuľa a uhorky sú obzvlášť postihnuté. Žlté dosky pomáhajú malým prísavkám rastlín. Pri zamorení môžete použiť aj prospešné organizmy, ako sú napríklad parazitárne vosy (hotel hmyzu s kľúčovými slovami!).

Vošková kapusta 4

Vošiek z kapusty múčnej (Brevicoryne brassicae), ako už názov napovedá, sa vyskytuje najmä v kapustových rastlinách a tam saje listy, ktoré veľmi rýchlo vädnú. Preventívne pomáha hnojiť dusíkom a na jeseň vykopávať stonky kapusty. To posilňuje rastlinu a zvyšky kapusty nemôžu slúžiť ako základňa potravín. V prípade silného zamorenia voškami kapusty pomáhajú pesticídy s neem olejom.

5Wurzelläuse

Mrkva, šalát alebo šalát sú u týchto škodcov obzvlášť populárne. Žijú v zemi, lipnú na koreňoch zeleniny a extrahujú rastlinu saním šťavy. Zelenina je obzvlášť populárna, ak je pôda kompaktná a suchá. V tomto prípade je preto najlepšie zabrániť uvoľneniu a zvlhčeniu pôdy.


Video: Predjarný postrek jabloní a hrušiek proti prezimujúcim škodcom ovocných drevín (Smieť 2022).