Výzdoba

Vyhnite sa poškodeniu krupobitím v záhrade

Vyhnite sa poškodeniu krupobitím v záhrade


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Krupobitie môže v záhrade spôsobiť veľké škody. Tu nájdete tipy, ako sa vyhnúť najhoršiemu a predchádzať poškodeniu krupobitím v záhrade.

Krupobitie môže na vaše rastliny zaťažiť - dobrá nálada o peknom počasí, plnom slnku a horúcich teplotách môže rýchlo prísť, keď sa objaví búrka. Počas letných búrok nie je neobvyklé, že sa vyskytujú krupobitie. Rôzne správy z médií ukázali, že niekoľko krupobitia veľkosti tenisových loptičiek môže spôsobiť veľa škôd.

Môže dôjsť aj k poškodeniu krupobitím, najmä v záhrade. Najbežnejšie sú škody na plodinách, z ktorých sa vyvinie obrovské finančné bremeno. Nemôžete ovplyvniť počasie, ale môžete mu zabrániť v správnom čase, aby krupobitie na vašej záhrade nemohlo spôsobiť veľké škody.

Vyhnite sa poškodeniu rastlín krupobitím

Rastliny vytvárajú druh prírodnej ochrany proti krupobitiu tým, že listy vytvárajú malé a veľmi ploché klenby, ale to zďaleka nestačí. Na ochranu rastlín musíte sami urobiť bezpečnostné opatrenia, čo sa často robí veľmi jednoduchými prostriedkami. Najrýchlejším a najjednoduchším spôsobom je pokryť vaše rastliny rúnom. Obzvlášť zeleninové rastliny sú chránené tiež perforovanými a štrbinovými filmami. Na jednej strane podporujú vývoj rastlín a tiež poskytujú primeranú ochranu pred mrazom až do teploty -5 stupňov Celzia.

V niektorých prípadoch vám môže poškodenie krupobitím poskytnúť finančnú náhradu. To je však možné iba vtedy, ak ste podľa toho uzavreli poistné krytie. Toto opatrenie sa pravdepodobne nebude vyplácať na malých plochách v hobby záhradách. Pre záhrady, ktoré slúžia na udržanie existencie, je to však dôležitá ochrana.

Zabráňte poškodeniu skleníka skleníkovými škodami

Silné krupobitie je tiež veľkým nebezpečenstvom pre zakryté skoré postele alebo skleníky, aby ste ho chránili, musíte ho zakryť. Najlepšie je použiť veľké kartónové listy, rohože s rafiou alebo hrubšiu fóliu. Tieto opatrenia sa môžu vykonať relatívne rýchlo, ak sa blížiaca sa búrka už na oblohe objaví.Komentáre:

  1. Kyland

    It seems brilliant idea to me is

  2. Simao

    Podľa mňa si priznávaš chybu. Vstúpte, budeme o tom diskutovať. Napíšte mi do PM, porozprávame sa.

  3. Aethelwulf

    A rozumeli ste sa?Napíšte správu