Tipy a triky

Starostlivosť o prašník - 5 tipov


Kvitnúce ruže sú ozdobou záhrady

Krásne konvertibilné ruže sú skutočným skvostom pre každú terasu a balkón. Dnes by sme vám chceli dať tipy, ako by ste sa mali starať o svojho levandule.

Tip 1 - vyberte správne miesto
Kvitnúce ruže nie sú len šperkom na terasu alebo balkón, rastliny sa často udržiavajú aj v zimnej záhrade. Ak nájdete miesto pre ňu vonku, mali by ste vedieť, že ľalie miluje byť horúco a slnečne. Potom naozaj kvitnú. Takže ak máte slnečnú terasu, na ktorej kvitne niečo iné, ľalie je tu vítané.

Tip 2 - pravidelne hnojte a vodu
Menia sa kvety ako malá kvetinová tyčinka, ako krík a dokonca aj ako malý strom. Kvitnú v najkrajších farbách. Odrody, ktoré menia farbu počas kvitnutia, sú obzvlášť populárne. Uistite sa, že sú vždy udržiavané vlhké a dostanú časť hnojiva raz týždenne.

Tip 3 - zimný spánok
Uistite sa, že kvitnúce ruže prinesiete do interiéru včas na zimu, pretože nemajú radi mráz. Na jasnom mieste je zima maximálne na desiatich stupňoch. Počas zimných mesiacov by ste mali prestať hnojiť. Mali by ste tiež dávať vodu iba sporadicky.

Tip 4 - rozrežte kvety
Na získanie huňatého zvyku nemusíte rastliny prerezávať. Keď sa v lete objavia nové výhonky, mali by ste ich odlomiť prstami. Musíte tiež odrezať všetky kvitnúce umbely.

Tip 5 - bojujte proti škodcom
Pavúkovité roztoče, vošky a dokonca aj biele muchy útočí na konvertibilné kvety. Tieto škodcov môžete kontrolovať mydlovou vodou.