Záhradné tipy

Chopper v teste - víťaz testu pochádza od firmy Bosch

Chopper v teste - víťaz testu pochádza od firmy Bosch


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Víťaz testu: Bosch AXT 25 TC

Každý, kto má v záhrade veľa stromov a kríkov, zvyčajne sníva o vrtulníku. Stiftung Warentest testoval 17 drvičov. Zistite, ktorý drvič bol v teste najlepší.

Záhradné drviče sú naozaj skvelé. Strihanie kríkov sa dá takýmto zariadením rýchlo nasekať. Výstrižky potom môžu byť použité v záhrade alebo zlikvidované. Ak ste sa teraz rozhodli kúpiť záhradný drvič, určite sa spýtate, ktorý z nich je ten pravý. Koniec koncov, medzi zariadeniami sú veľké rozdiely v cene a kvalite. Stiftung Warentest sa teraz podrobnejšie venoval 17 elektrickým drvičom. Chceli by sme vám tu povedať, ako jednotlivé drviče v teste urobili.

Aké typy vrtulníkov existujú?

Štiepkovače sa sotva opticky líšia. Všetky majú lievikovitý otvor, do ktorého sú umiestnené výstrižky, a zvyčajne tiež zberač trávy na drvené drevo. Jediným rozdielom je technológia. Existujú nožové sekačky, sekačky na valce a sekačky so špeciálnym valcom.

" čepeľ drviče pracovať podobne ako kosačka na trávu. V takomto modeli sú konáre a vetvičky rozdrvené rýchlo sa otáčajúcim nožom. Okrem toho je nasekaný materiál obvykle veľmi drvený.

" valcovanie chopper majú rotačný valec s ostrými zubami a prítlačnú dosku. Tu sú vetvy medzi valcom a prítlačnou doskou stlačené. Skvelá vec na takýchto modeloch je, že nasekaný materiál napájajú nezávisle.

„S jedným Sekačka so špeciálnym valčekom má tvar lievika a je vo vnútri dutý. Vonkajší povrch valca sa počas prevádzky otáča okolo prítlačnej dosky. Drevné štiepky potom spadnú do vnútra valca. Nasekaný materiál odtiaľ pokračuje v kĺzaní do zbernej nádoby. Tieto zariadenia tiež privádzajú nasekaný materiál nezávisle.

Sekačky so špeciálnym valcom zapôsobili na skúšku

V súčasnosti sa trh stáva čoraz dôležitejšou oblasťou. Toto sa pri skúške zohľadnilo. Stiftung Warentest testoval aj nový typ sekačky. Inovovaný sekačka Bosch AXT 25 TC pracuje so špeciálnym valčekom ostrým ako britva. V teste nováčik obzvlášť zaujal svojím výkonom sekania. Sekacia výkonnosť jednotlivých zariadení bola stanovená dlhodobou skúškou, pri ktorej každé zariadenie muselo rozdrviť 500 kg nasekaného materiálu. To by malo simulovať zaťaženie, ktoré sa vyskytuje počas niekoľkých rokov. Niektoré modely vo vytrvalostnom teste zlyhali alebo úplne zlyhali.

Niektoré modely v teste zlyhali

Počas testu dva modely Einhell zlyhali skoro. U iných modelov valčekov bolo odstránenie kovu na prítlačnej doske také vysoké, že boli viditeľné dutiny. Ak sú vetvy uviaznuté v týchto dutinách, môže to viesť k zápche. Valčekové sekačky od Hornbach, Grizzly a Bosch sa v teste zriedka upchali. A ak by sa to stalo, nie je to také zlé na valcových sekačkách. Máte návrat.

Zariadenia sa stali menej nebezpečnými
Vrtáky sa v posledných rokoch stali oveľa menej nebezpečnými. Napríklad niektoré drviče majú záchytné boxy na sekané predmety s bezpečnostným spínačom. Po vytiahnutí zásobníka sa valec automaticky vypne. Blokovanie sa dá bez problémov odstrániť. Existujú však aj zariadenia, ktoré predstavujú určité nebezpečenstvá, napr testované zariadenie od spoločnosti Gloria a Viking. Pri skúške sa niekoľkokrát stalo, že dlhé vetvy boli vyhodené z otvoru alebo vetvy vo výške hlavy šľahané tam a späť. Pri zariadení Gloria by sa však výstrižky mali skrátiť na 50 až 60 centimetrov.

Víťaz testu na Stiftung Warentest: Bosch AXT 25 TC

Jednoznačným víťazom testu medzi všetkými testovanými drvičmi je Bosch AXT 25 TC. Ako jediný prístroj získal hodnotenie kvality GUT (1.9). Jedná sa o sekačku so špeciálnym valčekom ostrým ako britva. Stojí to však aj 500 EUR. Tento drvič dokáže zvládnuť aj hrubšie konáre bez problémov. Tiež sa ľahko používa. Prečítajte si recenzie ...

Mac Allister 2500 ELH z Hornbachu (teraz Atika) sa umiestnil najlepšie medzi sekačkami. Ako jediný valcový vrtulník získal hodnotenie kvality GUT (2.2). Tento skartovač zapôsobil na dobré známky vo všetkých skupinových disciplínach. Je ľahko použiteľný a má priehľadný zberač trávy pre nasekaný materiál. Mac Allister 2500 ELH od spoločnosti Hornbach stojí iba 169 EUR. Prečítajte si recenzie ...

Zariadenie Bosch AXT 2200 Rapid sa najlepšie darilo medzi sekačkami nožov. Ako jediný rezač nožov získal hodnotenie kvality GUT (2.4). Tento sekačka bola v teste presvedčená veľmi dobrým výkonom sekačky. Nanešťastie tento vrtulník nemá zberný kontajner. Pri 12 kilogramoch bol stroj Bosch AXT 2200 Rapid najľahším vrtulníkom v teste. Bosch AXT 2200 Rapid stojí 250 EUR. Prečítajte si recenzie ...

5 najobľúbenejších vrtulníkov na Amazone

Záver testu chopperu:

Strihacie nožnice na sekanie odrezkov sú v podstate oveľa lepšie ako nožové rezačky. Dobrá vec na zariadeniach je, že si strhávate výstrižky sami. Okrem toho sú tieto zariadenia omnoho tichšie a bezpečnejšie ako nožové sekačky. Ak sa však chcete správať k niečomu dobrému, Bosch AXT 25 TC je pre vás samozrejme tou pravou voľbou. Nákup vrtuľníka sa naozaj oplatí iba vtedy, ak budete mať vždy veľa porcií. Takéto zariadenie si môžete kúpiť aj spolu so svojím susedom.