Sadenice

Účinný domáci prostriedok proti komárom

Účinný domáci prostriedok proti komárom


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Naše domáce opravné prostriedky proti komárom vám pomáhajú účinne sa chrániť pred napadnutím komármi a prirodzeným uhryznutím. Veľa šťastia!

Spoločným grilovaním, vychutnávaním pohára vína a slnkom si predstavujete útulný deň alebo večer na záhrade. Len čo si sadnete, komáre prídu. Každý už mal túto situáciu predtým a bol z toho veľmi rozrušený. Aby bol večer bez stresu, existujú určité domáce prostriedky, pomocou ktorých môžete účinne bojovať proti komárom.

Nemusíte vždy používať krémy a spreje z lekárne, ak je možné komáre ovládať aj rastlinami z vlastnej záhrady.

Domáce opravné prostriedky pre komárov

Škorica, gáfor, levanduľa, aníz a catnip majú vône, ktoré odstraňujú komáre. Ak máte tieto rastliny na záhrade a prinajlepšom v blízkosti miesta na sedenie, prvý krok už bol prijatý.

Šalvia proti komárom

Šalvia je tiež vhodná na odháňanie komárov. Rozotrite listy šalvie, chytte omrvinky do ohňovzdornej misy a zapáľte ich. Listy potom žiaria a odháňajú malé zvieratá svojou pikantnou vôňou.

Svetlo proti komárom?

Stále existuje mýtus, že komáre sú priťahované svetlom. Nie je to pravda! Komáre preferujú určité pachy, najmä ľudský pot. Ak sa potné telo tiež zmieša s parfumom alebo dezodorantom, ste ideálnou atrakciou pre malé nepríjemnosti. Osviežujúca sprcha vám môže pomôcť, ak vás komáre príliš pribijú.

Levanduľa - prírodný odpudzovač komárov

Levanduľa vyzerá pekne, ale môže byť tiež veľmi užitočná. Kvitnúca rastlina rastlín nie je len prírodným nepriateľom mol, ale tiež pomáha proti komárom. Či už v hrnci alebo v posteli, komáre nemajú radi vôňu.

Paradajka na parapete

Komáre sú tiež neznesiteľné v dome alebo byte. Nielenže sú stehy nepohodlné, ale aj neustály bič vás môže prinútiť spať. Chráňte sa umiestnením rastliny paradajok z vlastnej záhrady na parapet. Intenzívny zápach nevpustí zvieratá cez okno.