Sadenice

Starostlivosť o zeleninovú náplasť - 3 tipy


Vždy musíte pracovať na zeleninových záplatách

Zelenina z vlastnej záhrady chutí oveľa lepšie ako zelenina zo supermarketu. Aby chutilo tak dobre, musíte sa postarať o svoju zeleninovú náplast.

Rastliny zo zeleniny neustále spracovávajte
Letné mesiace sú mesiace, v ktorých nie je len veľa práce v kvetinových záhonoch, ale aj v ktorých by sa rastlinné záhony mali neustále pracovať, aby sa úroda primerane ukázala. Preto je potrebné zvážiť niekoľko vecí, ktoré nie sú pre bohatú úrodu bezvýznamné. Ak sa budete držať nasledujúcich troch tipov, nič vám nebude stáť v ceste dobrej úrode zeleniny.

Starostlivosť o zeleninovú náplasť - 3 tipy

  1. Nikdy nepestujte rovnaký druh zeleniny na rovnakom mieste. Po zbere postele by ste už nikdy nemali pestovať tú istú zeleninu, ak chcete zeleninu ihneď znovu vysadiť. Dôvod: pôda sa vylúhuje a patogény sa tak môžu preniesť na ďalšiu generáciu.
  2. Zeleninové postele je potrebné pravidelne uvoľňovať. To robí pôdu priepustnejšou, voda môže lepšie prenikať a tiež udržuje pôdu vlhkú dlhšie. Plevele sa tiež potlačia alebo odstránia.
  3. Pravidelne kontrolujte svoju zeleninu, či neobsahuje škodlivé organizmy a hnilobu, ktorá môže byť dôsledkom zamokrenia, najmä v tieni alebo v daždivých obdobiach. V skleníku by sa malo zabrániť hromadeniu tepla. Tu je potrebné dostatočné vetranie.