Starostlivosť

Starostlivosť o sladký hrášok - 4 tipy

Starostlivosť o sladký hrášok - 4 tipy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Unikátna rastlina: sladký hrášok

Nádherne voňajúce sladké hrášky očaria od júna každého záhradníka, ktorý ich vysadil do kvetinovej záhony. Tu sa dozviete, ako sa starať o svoj sladký hrášok.

Kvety sú veľmi dekoratívne
Sladký hrášok je jedinečná lezecká rastlina, ktorá vyzerá takmer ako hrachová rastlina bez kvetov. Keď sa však v júni objavia krásne motýľové kvety, nikto si nemyslí, že je to hrach. Sú veľmi dekoratívne a vydržia obzvlášť dlho, ak budete postupovať podľa niektorých pokynov. Chceli by sme vám preto dať štyri tipy, ako by ste sa mali starať o svoj sladký hrášok.

Starostlivosť o sladký hrášok - 4 tipy

  1. Kompost pomáha rastlinám vydržať dlho. Keď kvitnú dve tretiny kvetov viky, mali by ste ich pestovať kompostom. Živiny zásobujú rastlinu, vytvára nové korene a výhonky a je tiež silnejšia. To tiež znižuje zamorenie plesňami.
  2. Vždy useknuté kvetiny vždy odrežte. Odstráňte nielen kvety, ale aj tipy na výhonky. Toto stimuluje nový rast a rastliny kvitnú mnoho týždňov dlhšie a samozrejme hojnejšie.
  3. Je tiež povolené pravidelne rezať výhonky pre vázu. To tiež stimuluje tvorbu nových kvetov.
  4. Zároveň môžete dozrieť aj niekoľko druhov ovocia. Na jeseň sa vytvorili semená, ktoré potom môžete zasiať. Ak tak urobíte, môžete sa tešiť na novú vôňu sladkého hrášku budúci rok.