Dom a záhrada

Parochňa Bush - skutočný pútač na záhrade


Parochne môžu dorásť až do výšky štyroch metrov

Ak chcete zasadiť krásne kríky na záhrade, určite by ste si mali zvoliť parochňu.

Nepriehľadné puzdro: parochňa
Záhradníci sa často pýtajú, ktoré kríky by mali priniesť do záhrady. Ak máte trochu viac priestoru a zároveň chcete skutočne krásny, nepriehľadný ker, ktorý produkuje aj nádherné kvety a následne ozdobné ovocie, potom parochňa je presne to, čo ste možno hľadali.

Udržujte kríky parochne pod orezaním
Krík dorastá do výšky troch až štyroch metrov a napriek tomu je pomerne rozsiahly. Môžete ju udržať pod kontrolou, ale stále by ste jej mali dať dostatok priestoru na rozvinutie. Kvety sa objavujú v latách, ktoré sú dlhé 20 centimetrov, udržiavajú svoje kvety až tri týždne a kvitnú v zelenej, žltej a červenej. Sú veľmi huňaté, a preto sa podobajú vlasom. Plody, ktoré tvoria, sú však veľmi tenké a dlhé. Tieto ovocie môžete úžasne vysušiť ako dekoráciu v dome - najmä na jeseň v spojení s jesenným usporiadaním tieto plody vyzerajú veľmi pekne.

Parochňové kríky sú odolné
Parochňa kríkov je rád slnečná, teplá a chránená pred vetrom. Je odolná alebo toleruje teploty okolo -20 stupňov Celzia. Ak máte v záhrade parochne ako kvetinové rastliny, nemali by ste ich v zime nechať vonku. Normálny mráz ich však neobťažuje.