Dom a záhrada

Parochňa Bush - skutočný pútač na záhrade

Parochňa Bush - skutočný pútač na záhrade


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Parochne môžu dorásť až do výšky štyroch metrov

Ak chcete zasadiť krásne kríky na záhrade, určite by ste si mali zvoliť parochňu.

Nepriehľadné puzdro: parochňa
Záhradníci sa často pýtajú, ktoré kríky by mali priniesť do záhrady. Ak máte trochu viac priestoru a zároveň chcete skutočne krásny, nepriehľadný ker, ktorý produkuje aj nádherné kvety a následne ozdobné ovocie, potom parochňa je presne to, čo ste možno hľadali.

Udržujte kríky parochne pod orezaním
Krík dorastá do výšky troch až štyroch metrov a napriek tomu je pomerne rozsiahly. Môžete ju udržať pod kontrolou, ale stále by ste jej mali dať dostatok priestoru na rozvinutie. Kvety sa objavujú v latách, ktoré sú dlhé 20 centimetrov, udržiavajú svoje kvety až tri týždne a kvitnú v zelenej, žltej a červenej. Sú veľmi huňaté, a preto sa podobajú vlasom. Plody, ktoré tvoria, sú však veľmi tenké a dlhé. Tieto ovocie môžete úžasne vysušiť ako dekoráciu v dome - najmä na jeseň v spojení s jesenným usporiadaním tieto plody vyzerajú veľmi pekne.

Parochňové kríky sú odolné
Parochňa kríkov je rád slnečná, teplá a chránená pred vetrom. Je odolná alebo toleruje teploty okolo -20 stupňov Celzia. Ak máte v záhrade parochne ako kvetinové rastliny, nemali by ste ich v zime nechať vonku. Normálny mráz ich však neobťažuje.