Nápady a inšpirácia

Špargľový šalát - čínska plodina


Čínska plodina: špargľový šalát

Keď ľudia hovoria o špargľovom šaláte, veľa ľudí si na začiatku myslí na špargľu, ktorá sa dá dať do masla, ale ktorá chutí aj ako šalát.

Čínska plodina
Nemyslíme tu však presne špargľu. Pretože existuje rastlina, ktorá sa skutočne nazýva špargľový šalát. Je to čínska plodina. Vizuálne nevyzerá na rozdiel od zeleného šalátu, má svieže zelené listy, ktoré sú veľmi silné.

Listy majú mierne horkú chuť
Listy majú mierne horkú chuť. Zvláštnosťou je stonka. Rastie, keď je šalát skutočne zrelý na zber. Tu by ste mali počkať na špargľový šalát, až kým sa skutočne nezačne strieľať. Potom stonka rastie v strede rastliny, podobne ako špargľa. A práve tento kmeň je najviac aromatický v špargľovom šaláte. Môžete si to zariadiť v masle, špargle alebo do šalátu. Niečo iné, čo sa týka stola, pokiaľ ide o šaláty.

Červená hviezda a čínsky klub
Ak chcete túto aromatickú rastlinu získať, môžete si osivo kúpiť od predajcu semien alebo v záhradnom centre. Populárne odrody sú Červená hviezda a Čínsky klub, Špargľový šalát sa podobne ako ostatné šalátové rastliny vysadzuje v záhrade alebo v skleníku. Špargľový šalát uprednostňuje pestovanie na sypkých a slnečných pôdach bohatých na živiny.