Tipy a triky

Piling Earth - Prečo je to dôležité?

Piling Earth - Prečo je to dôležité?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zhromaždite zem

Existuje veľa druhov zeleniny, ktoré rastú obzvlášť dobre, keď sa pôda hromadí. To by sa nemalo stať po výsadbe, ale iba vtedy, keď rastlina dobre rastie.

Zhromaždite zeleninu
Môžete predpokladať, že to tak bude po dvoch týždňoch. Zem sa potom hromadí na palicu na malú horu. Uistite sa, že pôda je mierne vlhká, ale nevytvára zhluky. Akumuláciou dosiahnete, že rastlina vytvára omnoho viac vedľajších koreňov ako obvykle, a preto môže absorbovať viac vody a živín. Rastliny sú silnejšie a plody väčšie.

Pridajte dostatok hnojiva
Ideálne sa hromadí pôda pre zeleninu, ako sú paradajky, zeler, zemiaky, kapusta, hrach a fazuľa. Vždy pridajte dostatok, ale nie príliš veľa hnojiva. Vďaka vyššej absorpcii živín môžu rastliny absorbovať viac hnojív ako obvykle. Príliš veľa hnojiva by znamenalo prejedanie a poškodenie zeleniny.

Zhromaždite ruže
Zhromažďovanie zeleniny však nedáva zmysel. Môžete tiež hromadu ruží. Ak chcete v zime chrániť ruže pred chladom, môžete ich zhromaždiť. Mali by ste však aj hromadu ruží vysádzaných na jeseň alebo na jar. Je to dôležité, pretože hromadenie nových vlákien vytvára korene.