Záhradné tipy

Terasa - materiály a použitie

Terasa - materiály a použitieWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Terasa z kamennej dosky

Terasa je platforma, zvyčajne priamo susediaca s domom, ktorá môže byť vyrobená z rôznych materiálov. Použitie takejto terasy je rôzne. Ďalšie informácie o tejto téme nájdete v nasledujúcom článku.

Materiál terasy
Materiál, z ktorého je vaša terasa vyrobená, si môžete vybrať z veľkého výberu podľa vlastného vkusu. Mali by ste si však vždy uvedomiť, že to tiež zapadá do samotného domu a vytvára tak harmonický obraz.

Drevo je jedným z rôznych materiálov. Toto sa dá použiť rôznymi spôsobmi. Preto sú ideálne drevené dlažby, ako aj drevené panely alebo dosky. Okrem klasických lesov, ako sú borovica, smrekovec, buk a dub, sú tiež vhodné tropické lesy ako Garapa alebo Ipe. Často sa však používa aj bambus.

Ďalšími materiálmi sú kamene. Tu prichádzajú do úvahy dosky z prírodného kameňa, žulové dosky a porfýrové dosky, ako aj betónová dlažba, slínková dlažba a kompozitná dlažba. Dlaždice sú tiež veľmi obľúbené ako krytina na terase.

Využitie terasy
Terasa pre vás predstavuje jasnú pridanú hodnotu vo vašej záhrade, pretože táto platforma nielenže vyzerá krásne, ale môže byť vybavená nábytkom, kvetinovými rámčekmi a dekoráciou podľa vášho vkusu. Je to tiež ideálne miesto na oddych. Po stresujúcom dni môžete stráviť niekoľko pokojných hodín uprostred zelenej oázy a nechať svoju myseľ blúdiť.

Ale nielen to, v teplých mesiacoch môžete pohodlne sedieť na terase. Pozvite svojich príbuzných alebo priateľov na pitie kávy. Doštičky a šálky sa dajú ľahko prepravovať vonku a môže sa začať uvoľnená drby kávy. Terasa je tiež ideálna na grilovanie.

Takže strávte príjemný večer alebo popoludní s krásnym osvetlením terasy a záhrady so svojimi hosťami. Alebo si oddýchnite na tomto mieste.