Záhradné tipy

Zeleninová náplasť v máji - 4 úlohy


Vždy sa starajte o svoju zeleninovú náplasť

Máj je tradične mesiacom, v ktorom je veľa práce nielen v kvetinových záhonoch. V máji je ešte veľa čo robiť.

O zeleninovú náplasť sa vždy dobre starajte
Zelenina z vlastnej záhrady samozrejme chutí oveľa lepšie ako zelenina, ktorú ste si kúpili v supermarkete. Aby ste aj vy mohli úrodu hojne zbierať, musíte sa samozrejme o svoju zeleninovú náplasť dobre starať. Zostavili sme štyri najdôležitejšie úlohy, ktoré by sa mali vykonať v máji.

Zeleninová náplasť v máji - 4 úlohy

  1. Hromadu nových zemiakov. Keď sa výhonky nových zemiakov vysunú asi 10 centimetrov od zeme, mali by sa nahromadiť pôdou až tesne pod špičky výhonkov.
  2. Výsadba poľných uhoriek. Uhorky sa pestujú vonku v máji. Na to by sa malo lôžko prikryť mulčovým filmom asi dva týždne vopred.
  3. Dajte zeler vonku. Začiatočné sadenice zeleru by sa mali priniesť vonku najneskôr v polovici mája. Zelenina ako vlhká pôda bohatá na živiny.
  4. Výsev ročných bylín. Kôpr, majoránka a tiež kerblík, to znamená bylinky, ktoré rastú iba jeden rok, by sa mali vysiať každé tri až štyri týždne od začiatku mája do konca júla, buď na samostatnom lôžku alebo na voľných plochách v zeleninovej náplasti. Do konca augusta máte na sklade čerstvé bylinky.