Inštrukcia

Zber semien sami - je to možné?

Zber semien sami - je to možné?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V závislosti od odrody sú semená kvetov pomerne drahé. Tieto peniaze môžete ušetriť zberom vlastných semien a prípravou na ďalšiu sezónu.

Ročné kvety vyvíjajú semená, ktoré sa nachádzajú v kvetoch v lete. Ak zozbierate semená a naplníte ich a označíte ich v malých dávkach vo vrecúškach, výsev je zabezpečený na budúcu jar. Je dôležité, aby ste semená udržiavali suché a vzdušné.

Venujte pozornosť bodu zrenia

Semená sa môžu zbierať iba vtedy, keď dosiahli určitú zrelosť. Môžete to vidieť zo skutočnosti, že semená sa dajú z kvetu odstrániť takmer samé alebo sa dajú veľmi ľahko odstrániť. Niektoré rastliny doslova odhadzujú svoje semená, čo znamená, že sa tam musíte dostať vopred. Odrežte kvet a zbierajte semená.

Dobrým spôsobom, ako získať všetky semená, je vložiť rezané výhonky do misky, aby sa vysušilo. Semená vypadávajú z vlastnej vôle a vy ich musíte zbierať. Skladuje sa v nepriehľadnom obale alebo vrecku, môže sa použiť aj obálka.

Nové exempláre vďaka vlastným zberom semien

Avšak, ak zasadíte semená budúci rok, zistíte, že kvety budúcej generácie vyzerajú inak ako v predchádzajúcom roku. Pozadie spočíva v tom, že tieto minuloročné semená boli často krížené. Zo samoobslužných semien sa napriek tomu vytvárajú veľmi pekné a veľmi atraktívne exempláre záhrady.

Je to obzvlášť jednoduché Zber semien na koše, prívesky, petúnie a okrasný tabak, slnečnice, hrášok, nechtík lekársky, mak a špenát v zelenom. Jedinou vecou, ​​ktorá je dôležitá pre úspech, je správne skladovanie semien a to, že sa zber uskutočňuje na záhrade pred samostatným rozšírením.