Výzdoba

Rastliny vhodné pre deti - mali by ste tomu venovať pozornosť

Rastliny vhodné pre deti - mali by ste tomu venovať pozornosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Rastlinná lila

Ak máte deti, mali by ste mať na záhrade aj rastliny vhodné pre deti. Tu nájdete, čo by ste mali venovať pozornosť rastlinám.

Záhrada je oblasťou detí
Ak máte deti, pravdepodobne nemáte doma okrasnú záhradu. Je zrejmé, že záhrada je oblasťou detí. Tu si môžete zahrať a hrať. Čím väčšia je záhrada, tým lepšie. Avšak, ako záhradkár hobby nemusíte robiť bez dizajnu záhrady. Dôraz by sa však mal klásť na výber vhodných rastlín.

Neuvádzajte jedovaté kríky a stromy
Je úplne zrejmé, že jedovaté rastliny, ako sú kríky a stromy, nemajú v záhrade s deťmi miesto. Bobule ako bezinky alebo jedľa môžu vyzerať pekne, ale bobule sú jedovaté. Tu sú skvelé alternatívy, ako je napríklad kornelia čerešňa alebo jabĺk.

Rastliny rastlín bez tŕňov alebo tŕňov
Čo však radi robia deti na záhrade? Dobre, radi chodia skúmať a hrať na schovávačku. Nie je tu ušetrené žiadne kríky alebo živé ploty. Keď rastliny nemajú tŕne alebo tŕne. Inak už celá vec nie je potešením. Preto by ste sa mali vyhnúť kríkom, ako sú napríklad ozdobné dule alebo čučoriedky, a radšej by ste mali používať habr alebo letnú lila. Nebezpečenstvo úrazu bolo odvrátené!